logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoski Jarmark Świąteczny otwarty. Zapraszamy
Włączenie światełek na choince i iluminacji świątecznych oficjalnie zainaugurowało tegoroczny Bydgoski Jarmark Świąteczny. Mnóstwo atrakcji czeka na Was na ulicy Mostowej, Starym Rynku i Placu Teatralnym. Zachęcamy też zmotoryzowanych do korzystania z nowych parkingów przy u. Grudziądzkiej i Kujawskiej.


W sobotę (19.11) o godz. 16.30 prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska włączyli światełka na choince na Starym Rynku. Bydgoszczanie, którzy licznie pojawili się w samym centrum miasta oprócz możliwości skorzystania z wielu jarmarkowych atrakcji mogli obejrzeć też pokaz ognia, który zaprezentowali artyści z grupy Mimezis.


Bydgoski Jarmark Świąteczny potrwa do 22 grudnia. Wystawcy zapraszają codziennie od godz. 13 do 20, w piątek i sobotę do 21. Aż do 26 grudnia (poza Wigilią) będzie można korzystać z zimowego miasteczka. W tym roku dostępne będą m.in. diabelski młyn, wenecka karuzela, kolejka świąteczna, labirynt (czynne będą już od godz. 11).


Na jarmarku znajdą coś dla siebie także koneserzy jedzenia. W sumie dostępnych będzie 49 stoisk. Więcej o atrakcjach jarmarku TUTAJ.
Zachęcamy też wszystkich zmotoryzowanych wybierających się na Jarmark do korzystania z nowego parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Jest on podzielony na dwie strefy. W strefie SPP parkowanie po godz. 17.00 i w weekendy jest darmowe. Pierwsza godzina parkowania w strefie SPP w godz. 8.00 – 17.00 kosztuje 3,80zł. Kierowcy przyjeżdżający do Bydgoszczy od strony Inowrocławia mogą zostawić samochód na parkingu przy ul. Kujawskiej, a pobrany bilet wykorzystać jako darmowy bilet komunikacji miejskiej. Koszt tego typu parkowania w P&R wynosi 3,80 zł za pierwszą godzinę.