logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoski Festiwal Nauki
W najbliższy poniedziałek, 11 października rusza Bydgoski Festiwal Nauki. Będzie to już jedenasta edycja imprezy. W tym roku Festiwal odbędzie się w zmienionym terminie i po raz pierwszy w formule online. Niezmiennie na uczestników czekać będzie mnóstwo naukowych atrakcji.


Wydarzenie co roku organizują bydgoskie środowiska akademickie i pozauczelniane. W gronie organizatorów są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnika Bydgoska, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa. Przy tworzeniu oferty programowej współpracuje wiele jednostek zewnętrznych, takich jak np. uczelnie wyższe, szkoły, biblioteki, instytucje kultury, straż pożarna, policja czy firmy prywatne oraz organizacje pozarządowe. Miasto Bydgoszcz wspiera Festiwal.
 
Impreza adresowana jest do wszystkich osób ciekawych zjawisk otaczającego nas świata. Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Bydgoski Festiwal Nauki to zajęcia dla studentów, nauczycieli, dzieci w wieku szkolnym, seniorów i najmłodszych. W ramach wydarzenia odbywają się imprezy integrujące, w których mogą brać udział całe rodziny.

Festiwal potrwa do 22 października. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o Bydgoskim Festiwalu Nauki tutaj