logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoscy lekkoatleci z medalami na Mistrzostwach Świata

Brązowy medal Marcina Lewandowskiego na 1500 metrów, a potem srebro sztafety 4x400 z Igą Baumgart-Witan w składzie. Tak zakończyły się niedzielne zmagania na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Doha.

Bydgoscy kibice musieli czekać do ostatniego dnia zmagań, by cieszyć się z medali zdobytych przez bydgoskich reprezentantów. Jako pierwszy swoją szansę wykorzystał zawodnik Zawiszy Marcin Lewandowski, który ponownie pobił rekord Polski, a na mecie pojawił się jako trzeci, z wynikiem 3.31,46. Na mecie jako pierwszy zameldował się Kenijczyk Timothy Cheruiyota (3.29,26), minimalnie lepszy od Lewandowskiego był Algierczyk Taoufik  Makhloufim (3.31,39).

Rywalizację w Doha kończyły sztafety, w tym kobieca 4x400 metrów z zawodniczką BKS Bydgoszcz Igą Baumgart-Witan w składzie. Bydgoszczanka tym razem pobiegła na pierwszej zmianie i wyprowadziła sztafetę na drugą pozycję.  Kończąca Justyna Święty-Ersetic świetnie obroniła drugą pozycję i tym samym Aniołki Matusińskiego wywalczyły wicemistrzostwo świata z wynikiem 3.21,89. Tym znakomitym wynikiem pobiły Rekord Polski. Złoto zdobyły Amerykanki.

Polacy na mistrzostwach świata w Doha w sumie wywalczyli sześć medali. Jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe.