logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bieg na Miedzyniu – ruszyły zapisy
IV Bieg na Miedzyniu to impreza sportowa dla wszystkich, bez względu na kondycję i wiek. W tym roku odbędzie się 21 kwietnia – niedawno ruszyły zapisy.


Wydarzenie, jak co roku, gromadzi setki biegaczy. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa całe rodziny. Nagrody dostaną nie tylko najszybsi na pięciokilometrowym dystansie, ale także osiem najlepszych rodzin, rodzeństw, małżeństw i drużyn. Oprócz tego nagrodzeni zostaną biegacze w klasyfikacji generalnej oraz sześciu kategoriach wiekowych dla każdej z płci. Dodatkową kategorią będą Mistrzostwa Miedzynia i Prądów.

Każdy z biegaczy otrzyma pakiet startowy i będzie mógł uczestniczyć w profesjonalnej rozgrzewce przed biegiem, a po biegu otrzyma pamiątkowy, unikatowy medal i będzie mógł zjeść posiłek regeneracyjny.

Organizatorzy podkreślają, że pięć kilometrów to dystans idealny dla każdego - zarówno dla osób, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i dla starych wyjadaczy.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane na stadionie bejsbolowym przy ulicy Krokusowej, a start i meta będą tuż za stadionem. Trasa prowadzić będzie malowniczymi terenami leśnymi.

Na bieg można zapisać się przez internet – tutaj.

Patronat honorowy nad biegiem objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Więcej o biegu: facebook.com/BiegNaMiedzyniu