logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Biblioteka zyskała atrakcyjne otoczenie
Przy osiedlowej bibliotece na Jachcicach zamontowane zostały dodatkowe urządzenia zabawowe oraz budki lęgowe i karmniki dla ptaków, schronienie znajdą też owady zapylające. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.


W ramach zadania ustawiono stolik do gier planszowych oraz nową huśtawkę z bezpieczną nawierzchnią. W ramach inwestycji na budynku biblioteki montowane są też  skrzynki lęgowe i karmniki dla ptaków. Na terenie placu zabaw ustawiono także pergolę.  Powstały też domki dla murarek, czyli dzikich pszczół. Na ogrodzonym terenie pojawią się jeszcze nowe nasadzenia roślin wieloletnich, które będą pożywieniem dla dzikich owadów.

Strefa rekreacji dla dzieci jest ogólnodostępna. Znajduje się na terenie biblioteki osiedlowej przy ul. Czołgistów, która w 2017 roku przeprowadziła się do nowego budynku. Pełni on funkcję osiedlowego ośrodka kultury  gdzie odbywaj się również spotkania i warsztaty dedykowane przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom osiedla.

Z końcem marca planowany jest odbiór prac. Wykonawca udzieli 5-letniej gwarancji. Wartość wszystkich robót  to 86 tysięcy złotych. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl.