logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bezpieczne skrzyżowanie na Bartodziejach
Poprawiamy bezpieczeństwo na kolejnych ulicach. Drogowcy zamontowali wyspowe progi zwalniające i dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Gajowej i Bartosza Głowackiego.


Na skrzyżowaniu na Bartodziejach od kilkudziesięciu lat funkcjonuje łamane pierwszeństwo. Posiadają je kierowcy poruszający się jezdniami dochodzącymi od  południa i wschodu, z których korzystają również autobusy. Mimo zastosowania znaków „STOP” zdarzały się sytuacje, w których kierowcy z jezdni podporządkowanych szybko wjeżdżali na skrzyżowanie powodując kolizje i wypadki. W związku z tym ZDMiKP wprowadził  dodatkowe elementy  poprawiające bezpieczeństwo. Dodany został  odblaskowy podkład pod znaki informujące o przejściach dla pieszych oraz zainstalowano aktywne znaki „STOP”. Natomiast na jezdniach dochodzących do skrzyżowania zamontowane zostały wyspowe progi zwalniające. Umożliwiają one swobodny przejazd autobusom. Poprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu kosztowała około 55 tysięcy złotych.Na Bartodziejach w ubiegłym roku, w trakcie remontu południowego odcinka ul. Gajowej, powstało wyniesione skrzyżowanie z ul. Swarzewską oraz dodatkowe progi zwalniające. Wcześniej takie rozwiązanie zastosowano na ul. Bałtyckiej, w pobliżu szkoły.

Wyspowe progi zwalniające, azyle dla pieszych oraz dodatkowe oświetlenie na przejściach dla pieszych pojawiają się w tym roku na kolejnych bydgoskich ulicach.