logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

BBO – warsztaty wrotkarskie w Fordonie
Zakończyła się budowa toru dla rolkarzy wokół boiska znajdującego się na skwerze gen A. Fieldorfa „Nila” w Fordonie. Zadanie wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Zapraszamy na uroczyste otwarcie w środę, 16 czerwca. Na gości czekają m.in. warsztaty wrotkarskie.


Tor dla rolkarzy powstał na skwerze pomiędzy ulicami Kryształową i Cechową. Zgodnie z projektem nowy obiekt dla rolkarzy i deskorolkowców wykonany został z betonu. Trasa toru ma owalny kształt i przebiega wokół istniejącego boiska. Przy jednym okrążeniu toru pokona się dystans 172 metrów. W ramach inwestycji ustawione zostały też kosze na śmieci, ławki oraz tablica z regulaminem. Docelowo projektowane jest oświetlenie toru oraz montaż monitoringu. Nowy obiekt został objęty też 5-letnią gwarancją.

Inwestycja trafiła do realizacji dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na projekt „Piknikowa polana” związany z rozbudową infrastruktury rekreacyjnej w tej części Starego Fordonu głosowało blisko 180 mieszkańców.

Razem z Radą Osiedla Stary Fordon i wnioskodawcą pomysłu zapraszamy w środę 16 czerwca w godz. 18.00 - 19.30 na wydarzenie dotyczące otwarcia toru. W trakcie wydarzenia Klub Sportowy Jastrzębie Bydgoszcz przeprowadzi bezpłatne warsztaty wrotkarskie dla początkujących. Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu 506-050-455 lub w wiadomości prywatnej na FB klubu: tutaj. Każdy uczestnik musi posiadać rolki oraz KASK, wskazane są także ochraniacze.

W trakcie wydarzenia dostępny będzie też punkt konsultacyjny dotyczący zgłaszania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z materiałami informacyjnymi, a także przedyskutować interesujące ich kwestie czy zapoznać się cennikiem przyszłych inwestycji.

Przypominamy, że od 1 czerwca czekamy na pomysły mieszkańców w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bydgoszczanie mają do wydania blisko 16 milionów złotych. Wśród nich mogą być zadania związane z infrastrukturą drogową. Może to być również zagospodarowanie terenów rekreacyjnych.  Formularz zgłoszeniowy nowych pomysłów znajduje się na www.bydgoszcz.pl/bbo.