logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Baumgart-Witan, Wojciechowski i Olszewski wystąpią na Mistrzostwach Europy
Świetna forma bydgoskich lekkoatletów pozwoliła wypełnić minima na międzynarodowe występy sportowe. Bydgoszczanie Iga Baumgart-Witan, Remigiusz Olszewski i Paweł Wojciechowski wystąpią na Halowych Mistrzostwach Europy. Zawody odbędą się w marcu w Glasgow.


Iga Baumgart-Witan ustanowiła w Spale (3.02) swój rekord życiowy.  W biegu na 400m zawodniczka Budowlanego Klubu Sportowego uzyskała znakomity czas 52,13 s. Jest to jeden z lepszych wyników na świecie w biegu na dystansie 400 metrów. Z kolei na mityngu w Łodzi (4.02) bydgoski tyczkarz Paweł Wojciechowski (Zawisza) pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,80 m. Taki rezultat  także dał  mu przepustkę na mistrzostwa.  Zadowolony ze swojego wyniku może być również Remigiusz Olszewski (Zawisza).  W biegu na 60 metrów – w finale – osiągnął rezultat 6,64 sekundy i dołączył do pozostałej dwójki  do rywalizacji w halowych mistrzostw Europy 2019. Istnieje jeszcze szansa, by kolejni sportowcy z bydgoskich klubów dołączyli do tej trójki. Dzisiaj w Toruniu odbywa się Orlen Copernicus Cup 2019. W halowych zawodach weźmie udział dziesięciu sportowców z bydgoskich klubów. Liczymy na wspaniałą formę i zadowalające wyniki.


Przypominamy, że w  dniach  9-11 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Już dziś zapraszamy wszystkich na to międzynarodowe sportowe wydarzenie.Bydgoszcz po raz kolejny otrzymała organizację wielkiej imprezy. Na stadionie Zawiszy zobaczymy gwiazdy europejskiej lekkiej atletyki. Do rywalizacji przystąpi w sumie 12 państw. Każde w poszczególnej konkurencji (zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn) będzie mogło wystawić tylko jednego swojego przedstawiciela. Przed dwoma laty we francuskim Lille reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce, ustępując tylko ekipie Niemiec.  W Bydgoszczy rywalami polskich lekkoatletów będą sportowcy z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Czech, Grecji, Szwecji, Finlandii i Szwajcarii.