logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Basen Piąta Fala czeka na pierwszych pływaków
Dzisiaj, 5 listopada odbyło się oficjalne otwarcie basenu na Kapuściskach. W godzinach popołudniowych na pływalnię wejdą pierwsi mieszkańcy. W uroczystym otwarciu wziął udział prezydent Rafał Bruski, dyrekcja szkoły, miejscy radni i przedstawiciele rady osiedla Kapuściska.


- Cieszę się, że wreszcie otwieramy basen Piąta Fala. Już od dzisiaj bydgoszczanie skorzystają ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje to miejsce – mówił podczas otwarcia prezydent Rafał Bruski. – To ważna inwestycja dla Kapuścisk, będą z niej korzystać zarówno uczniowie szkoły w ramach zajęć, jak i bydgoszczanie.  Podczas realizacji tej inwestycji dbaliśmy o jakość każdego szczegółu, basen jest także objęty długą, 7-letnią gwarancją. Jesteśmy spokojni o przyszłość tego obiektu – dodał.

Basen zostanie otwarty dla mieszkańców, we wtorek 5 listopada, o godz. 16. Dla pierwszych 100 mieszkańców wejście będzie darmowe. Otrzymają oni także miejskie gadżety: czepki i okulary pływackie. Dla korzystających z pływalni przygotowaliśmy bezpłatny parking przed obiektem, który pomieści 70 samochodów i 2 autokary.  

Do dyspozycji korzystających oddajemy 6-torowy basen pływacki o wymiarach 25x12,5 m o głębokości 1,35 – 1,80m, basen rekreacyjny o powierzchni 147 m2, a w nim atrakcje wodne: masażer, rwąca rzeka, gejzer, czy zatoka sztucznej fali. Ponadto w strefie wypoczynkowej znajdują się leżaki oraz dwie niecki jacuzzi. Na basenie powstała też 50-metrowa zjeżdżalnia rurowa zewnętrzna z wanną hamowną.

Z basenu skorzystają także najmłodsi, którzy będą mogli korzystać z wodnych atrakcji w płytkiej niecce z tryskającą wodą i zjeżdżalnią.  Na terenie obiektu znajdują się również dwie, 9-osobowe sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na trybunach zmieści się ponad sto osób, dodatkowe 48 miejsc pomieści zawodników i trenerów w ramach zmagań pływackich.

- Basen jest obiektem przyszkolnym, ale oprócz pływania chcemy zaoferować korzystającym elementy edukacyjne – mówił podczas otwarcia dyrektor V LO Leszek Siekierski. – Na terenie pływalni będziemy organizować wystawy prac malarskich, literackich i fotograficznych, a autorami prac będą osoby bliskie naszej społeczności szkolnej. Na terenie basenu, by uczcić naszego patrona w każdą niedzielę zapraszamy na muzykę poważną na basenie. Ponadto, planujemy zorganizować, 15 listopada pierwszą bydgoską noc basenową – dodał.


Basen po otwarciu będzie czynny dla mieszkańców przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania szkoły z pływalni będą korzystać uczniowie.  W godzinach popołudniowych i weekendy z basenowych atrakcji korzystać będą wszyscy mieszkańcy.

Godziny otwarcia basenu dla mieszkańców:
poniedziałek – piątek: 16.00 – 21.30 (ostatnie wejście godzinę przed zamknięciem)
sobota- niedziela: 8.00 – 20.30 (ostatnie wejście godzinę przed zamknięciem)
Ceny biletów:
Normalny – 15 zł
Ulgowy – 10 zł (przysługuje dzieciom i młodzieży uczęszczającej do bydgoskich szkół, za okazaniem legitymacji szkolnej)
Bydgoska Rodzina 3+ - 7,5 zł
Seniorzy – 7,5 zł