logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Basen na Miedzyniu. Zlecamy dodatkowe prace. Raport nr 7
Trwa budowa basenu na Miedzyniu. Konieczne będą dodatkowe wymiany gruntu. Może to wpłynąć na dłuższy czas realizacji ważnej inwestycji. Obiekt ma pełnić rolę szkolnego i osiedlowego centrum sportowego.


Basen na Miedzyniu powstaje przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Dzięki niemu zapewnimy uczniom i mieszkańcom tej części Bydgoszczy rekreację wodną i sportową w najwyższym standardzie. Obiekt ma pełnić rolę szkolnego i osiedlowego centrum sportowego. Budynek basenu zostanie skomunikowany ze szkołą łącznikiem, by zapewnić komfortowe przejście dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wraz z basenem dobudowane zostaną drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring. Za prace odpowiada firma Alstal.

W trakcie prac ziemnych wykonawca realizujący inwestycję stwierdził niezgodność opinii geotechnicznej dołączonej do projektu firmy Schick Architekci ze stanem faktycznym. Nie wykluczamy celowego sfałszowania opinii przygotowanej przez podwykonawcę biura projektowego, gdyż osoba podpisana pod opinią geotechniczną oświadczyła, że nie przeprowadziła prac związanych ze sporządzoną opinią i wskazuje, że ktoś posłużył się jej podpisem. W związku z tym o możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomiliśmy prokuraturę. Podjęte zostały też wszystkie niezbędne kroki związane z zabezpieczeniem roszczeń miasta oraz skracające ewentualną przerwę w pracach do minimum. W uzgodnieniu z wykonawcą zlecane są obecnie niezbędne prace związane z wymianą części gruntu. Ich realizacja jest konieczna do rozpoczęcia kolejnych etapów budowy basenu. Może to wpłynąć na termin zakończenia całej inwestycji, którą wykonawca planował zgłosić do odbioru latem przyszłego roku.

Nowy obiekt przeznaczony będzie dla użytkowników w różnym wieku, od niemowlaków po osoby w wieku emerytalnym, o wszystkich stopniach sprawności. Głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości i wymiarach 25x12,5 m. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej zostanie wyposażona m.in. w tuleje z podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. Powstanie też strefa relaksacyjna. W kompleksie zlokalizowane zostaną też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami.

Basen w liczbach:

 

  • 326 metrów kwadratowych powierzchni luster wody
  • 7 lat gwarancji
  • 120 osób jednocześnie będzie mogło korzystać z obiektu
  • 25x12,5 m to wymiary niecki basenu sportowego