logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Basen na Miedzyniu. Korzystne oferty na aukcji. Raport nr 3
W aukcji elektronicznej najniższą ofertę na budowę basenu 17,9 mln zł złożyła firma Alstal, która wybudowała Astorię i lodowisko. Przed nami jeszcze ostateczna weryfikacja ofert i podpisanie umowy. Czas realizacji to 18 miesięcy od podpisania umowy. Nowoczesna pływalnia będzie wyposażona w atrakcyjną strefę dla dzieci oraz strefę relaksu.


Wykonaniem prac zainteresowanych było 5 podmiotów. Wstępnie wyceniły ich wartość w przedziale od 20 do 32 mln zł. Wszystkie zaoferowały też 7-letnią gwarancję. W drugim etapie przetargu, konkurowały wyłącznie ceną. W czasie elektronicznej aukcji najkorzystniej wartość prac wyceniła firma Alstal – na kwotę 17,9 mln zł. Po ostatecznej weryfikacji ofert możliwe będzie podpisanie umowy. Na rozstrzygnięcie postępowania rezerwowaliśmy 19 mln zł.

Basen na Miedzyniu powstanie przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Będzie to obiekt o powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych. Zaplanowano w nim 2 kondygnacje. Głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości i wymiarach 25x12,5 m. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie też strefa relaksacyjna. Więcej informacji o wyposażeniu nowego obiektu na Miedzyniu znajduje się w Raporcie nr 2.


 
Basen w liczbach:

  •     1 558 metrów kwadratowych powierzchni
  •     326 metrów kwadratowych powierzchni luster wody
  •     120 osób jednocześnie będzie mogło korzystać z obiektu
  •     25x12,5 m – wymiary niecki basenu sportowego
  •     2 kondygnacje