logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Aukcja charytatywna na rzecz bydgoskiej drużyny siatkarzy
W środę, 4 grudnia odbędzie się aukcja mająca na celu wsparcie siatkarzy zespołu BKS VISŁA. Do wylicytowania prace artystów, uczniów bydgoskiego plastyka, oraz wyjątkowe spotkania z zespołem i zawodnikami.


Przedmiotem aukcji będą prace artystów: Dilana Abdulla, Krzysztofa Jankowskiego oraz uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Oprócz tego aukcja będzie niepowtarzalną okazją do wylicytowania obecności na treningu całej drużyny, spędzenia dnia meczowego z zespołem, kolacji w ciemności z wybranym zawodnikiem, koszulki z autografami zespołu, koszulki z autografami piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce oraz wiele innych.Aukcję patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Bydgoszczy, który przekazał na licytację Album „Historia ZŁOTA - Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn POLSKA 2014” wraz z serią znaczków kolekcjonerskich z tych Mistrzostw oraz piłkę do siatkówki podpisaną przez Prezydenta. Pomysłodawcą wydarzenia jest Bydgoskie Centrum Sztuki. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz drużyny BKS Visła Bydgoszcz. 

Aukcja odbędzie się w środę 4 grudnia 2019 o godzinie 18:00 w bydgoskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego znajdującym się przy ulicy Jagiellońskiej 47.

Warto wiedzieć:

Początki bydgoskiej siatkówki sięgają lat 50. XX wieku. Drużyna zdobywała sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. W 2006 roku awansowała do PlusLigi, najwyższej ligi siatkówki w Polsce, uznawanej za jedną z silniejszych na świecie. Od lipca tego roku spółka Łuczniczka Bydgoszcz S.A.została wykupiona przez „Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka". Od tego momentu trwają starania, aby bydgoska siatkówka wróciła na właściwe tory.