logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Atos otwiera w Bydgoszczy centrum innowacji
W czwartek, 14 września br. otwarte zostało pierwsze w Polsce centrum innowacji firmy Atos. BTIC (Business Technology & Innovation Center) to miejsce spotkań, wymiany pomysłów i doświadczeń. W sumie takich centrów firma na całym świecie 7. W otwarciu wziął udział zastępca prezydenta Michał Sztybel.


BTIC (Business Technology & Innovation Center) – to wyjątkowa przestrzeń do spotkań, ułatwiająca wymianę innowacyjnych technologii, rozwiązań i pomysłów. Zajmuje powierzchnię ok. 400 m kw. na X piętrze budynku TETA na terenie Biznes Parku przy Kraszewskiego.
To siódme centrum innowacji stworzone przez firmę Atos na świecie, a zarazem pierwsze w Polsce. Dotychczasowe działają w: Amsterdamie, Londynie, Paryżu, Wiedniu, Monachium i Chennai (Madras – Indie).
- Jestem dumny, że nasza firma wprowadza kolejne innowacje w regionie i jest liderem tego projektu. Mam nadzieję, że BTIC stanie się nie tylko miejscem spotkań biznesu, ale też punktem startowym dla wielu nowych projektów, skłaniającym do kreatywności, innowacyjności i wymiany doświadczeń – mówił podczas Robert Wichłacz, członek zarządu Atosa. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z usług BTICa – dodał.


Centrum pokazuje doświadczenie i zaangażowanie w byciu zaufanym doradcą cyfrowym dla klientów Atos. Oferta tego miejsca skierowana jest również do środowiska zewnętrznego. Centrum umożliwia poznanie najnowszych technologii, ale także doświadczenie w sposób realny, jak zespół Atos może wesprzeć konkretny biznes. Korzystając z usług Centrum można współpracować z ekspertami, aby przeprowadzić burzę mózgów i zaprojektować rozwiązania oraz dokonać weryfikacji koncepcji przygotowanych specjalnie na potrzeby danej firmy. Innymi słowy, wizyta w BTIC jest szyta na miarę dla każdego klienta indywidualnie. Przed wizytą omawiane są potrzeby klienta i wyzwania stojące przed nim.
Warto wiedzieć:
Atos tworzy ponad 52 000 pracowników z całego świata. Misją Atosa jest pomoc w projektowaniu przestrzeni informatycznej przyszłości. Firma dostarcza dostosowane rozwiązania dla wszystkich sektorów rynku w 69 krajach.
W Polsce Atos działa od ponad 23 lat. Zatrudnia prawie 7 000 osób w 6 miastach: Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Gdańsku.