logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Asfalt zamiast kostki
Rozpoczęły się przygotowania do remontu ulicy Powstania Listopadowego. Część ulicy na osiedlu Zawisza zyska nową nawierzchnię i chodniki. Zadanie trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Ulica wyłożona jest obecnie trylinką – sześciokątną kostką betonową. Najbardziej zniszczony odcinek pomiędzy ulicą Powstańców Warszawy i blokiem z numerem 11 otrzyma nawierzchnię asfaltową. Wyremontowany zostanie również przyległy chodnik. Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy w trakcie poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowało na nie ponad 200 bydgoszczan. Opracowany został niezbędny projekt, aktualnie trwa przetarg na wykonawcę prac budowlanych. Po zawarciu umowy zajmą one około miesiąca.

W poprzednich latach w tej części miasta wyremontowane zostały ulice zbiorcze. Zbudowana został od podstaw ul. Zaświat. Nową nawierzchnię zyskała ul. Powstańców Warszawy. Przebudowany został również wjazd do 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego, gdzie dobudowano też zatokę autobusową.

W najbliższej okolicy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trwają również przygotowania do dalszego rewitalizacja terenu wokół placu zabaw i siłowni plenerowej pomiędzy ulicami Powstania Listopadowego a ul. Skromną.Warto wiedzieć:

Do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili blisko 590 pomysłów. Do 10 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która polega na przekazywaniu opinii o zgłoszonych projektach. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę 16 mln zł