logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Angielski, brydż, a może zajęcia kreatywne? Sprawdź bezpłatną ofertę Centrum Seniora na Garbarach
W ramach projektu „Bydgoszcz Seniorom” otwarto cztery Osiedlowe Centra Seniora. To przyjazne osobom starszym miejsca, z poradnictwem indywidualnym oraz zajęciami dodatkowymi. Na początek zaglądamy na ulicę Garbary 2, gdzie na kampusie WSG, Osiedlowe Centrum Seniora prowadzi Stowarzyszenie „Złoty wiek – żyj stokrotnie”. Zachęcamy do zapisywania się na zajęcia.


Miejsce na kampusie WSG znane jest zapewne seniorom, którzy wcześniej korzystali z zajęć w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzięki miejskiemu projektowi oferta znacznie się rozszerzyła i otworzyła na większą liczbę uczestników. Warto dodać, że wszystkie formy zajęć w ramach Osiedlowego Centrum Seniora są dla bydgoszczan 60+ bezpłatne.Jeśli starsza osoba czuje w sobie żyłkę organizatora, może zgłosić się do Centrum z propozycją własnych spotkań czy założenia własnego klubu seniora. Infrastruktura Centrum, w miarę organizacyjnych możliwości, służy również takim obywatelskim inicjatywom.

- Najtrudniej jest założyć buty i wyjść, potem jest już tylko przyjemnie. Mnie kiedyś namówiły koleżanki, a teraz ja serdecznie zapraszam wszystkich seniorów. Wchodząc do Centrum pierwszy raz miałam wrażenea, że jestem tu ze dwa miesiące, czuję się jak w rodzinie. Zajęcia prowadzą wspaniałe i miłe osoby -
Po tym pierwszym kroku, do którego zachęca nas pani Grażyna Grzelak, uczestniczka zajęć w Osiedlowym Centrum, czeka na nas ciekawy harmonogram zajęć i spotkań.

We wtorki w godz. 10 -12 odbywają się rozgrywki karciane w brydża.

Centrum przy ul. Garbary ma oryginalne propozycje. Jako jedyne oferuje zajęcia z podstaw języka angielskiego, kurs brydża czy regularny trening gry w boule. Dużym zainteresowaniem cieszą się także zajęcia kreatywne. Od poniedziałku do piątku seniorzy korzystać mogą z różnorodnych form zajęć. Co jednak wyjątkowe i warte zauważenia, na co zwraca uwagę także nasza rozmówczyni, Pani Grażyna: - Zajęcia sprzyjają poznawaniu nowych osób. Dzięki nim także po spotkaniach w Centrum odwiedzamy się i spędzamy wspólnie czas.

Na zdjęciu wtorkowe zajęcia w samo południe z nauki obsługi komputera

Zapisy na zajęcia przyjmowane są telefonicznie (535 762 922 od pn. do piątku w godz. 8.00-15.00). Pod tym samym numerem telefonu, w środy w godzinach 10.00-15.00, seniorzy liczyć mogą na dłuższą rozmowę w ramach poradnictwa senioralnego. Jeśli wolą spotkanie osobiste, mogą przyjść w tym czasie do Centrum bez wcześniejszego umawiania. Dzięki tej nowej usłudze osoby starsze uzyskać mogą poradę w prostych sprawach życia codziennego, w ustaleniu miejsca załatwienia danej urzędowej sprawy, znalezieniu numeru telefonu do jakiejś instytucji, poznaniu oferty kulturalnej regionu, czy w prostych sprawach konsumenckich. W przypadku, gdy zakres pomocy będzie bardziej skomplikowany, konsultant nie pozostawi seniora bez pomocy, ale poda kontakt do instytucji zajmującej się danymi problemami.

Warto zaznaczyć, że na zajęcia obowiązują stałe zapisy, poza kilkoma wyjątkami, nie tworzy się stałych grup, dzięki czemu seniorzy mają swobodę korzystania z zajęć, które w danym momencie najbardziej ich interesują.

Poza Centrum przy ul. Garbary 2, podobne działają także przy ulicach Karpackiej, Jarużyńskiej i Połczyńskiej.

Informacje o wszystkich Centrach TUTAJ