logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Andrzejki w bramie – nowa impreza w centrum miasta
Wystawa fotografii niedawno zmarłego bydgoskiego artysty Jerzego Riegla, a także zdjęcia witryn i wnętrz dawnych bydgoskich sklepów. Do tego bogata oferta gastronomiczna i warsztaty tworzenia witraży – w najbliższy piątek, 29 listopada odbędzie się I edycja nowej miejskiej imprezy pn „Andrzejki w bramie”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny


Już w najbliższy piątek czeka nas nowa impreza w Śródmieściu – „Andrzejki w bramie”. Wydarzenie ma pokazać dynamiczny rozwój gastronomii i atrakcyjnych przestrzeni na ulicy Gdańskiej, w tym także bram. Rozpoczyna się o 17.00, zakończy około północy. W imprezie, oprócz lokali z ulicy Gdańskiej (od ul. Śniadeckich do Placu Wolności) udział biorą partnerzy z bydgoskich bram przy tej ulicy: Fanaberia, Pracownia Kawy PO CO czy Pracownia Rękodzieła Tudzież, a także kwiaciarnia z „Naszej Bramy”.  

W Fanaberii na ul. Gdańskiej 13 zaplanowano wystawę zdjęć niedawno zmarłego fotografika i pasjonata Bydgoszczy Jerzego Riegla. W eleganckim optyku – L.W. Michalscy (Gdańska 28) czeka na nas wystawa fotografii dawnych bydgoskich sklepów. W bramie na ul. Gdańskiej 22 w Pracowni Rękodzieła „Tudzież” odbędą się warsztaty tworzenia witraży. 

W Andrzejki włączyła się także Pracownia Kawy PO CO/Post Coffice, która o godz. 18.00 zaproponuje cupping - czyli możliwość zapoznania się z różnymi smakami kawy. Kolejna brama – znana ze swojej niekonwencjonalnej kwiaciarni „Nasza Brama” – zaproponuje wystawę historycznych zdjęć Bydgoszczy. Specjalne oferty szykuje też wegetariańska restauracja Falla na Gdańskiej 26. 

„Andrzejki w bramie” to także muzyka na żywo. Koncert na gitarę i saksofon w klimacie „Johna Lennona” zacznie się w Moodie Foodie (Gdańska 24) o godz. 19.00 – tam także odbędzie się mini wystawa bydgoskiego design. Później czeka nas afterparty z DJ-em. 

 Nie obędzie się bez andrzejkowych wróżb, które będą miały wiele bydgoskich akcentów. Lokale gastronomiczne przygotują specjalne menu. 

Andrzejki w Bramie – 29 listopada 2019, godz. 19.00, ulica Gdańska. Wstęp wolny.