logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ambasador Niemiec z wizytą w Ratuszu
Doktor Thomas Bagger, Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce spotkał się dziś (30 listopada) z prezydentem Rafałem Bruskim. To pierwsza oficjalna wizyta niemieckiego dyplomaty w Bydgoszczy i regionie.


W spotkaniu z prezydentem Rafałem Bruskim wzięli udział Konsul Honorowy Niemiec w Bydgoszczy doktor Jarosław Kuropatwiński i prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta Wiwatowska. Podczas spotkania rozmawiano o relacjach polsko-niemieckich, szczególnie w kontekście współpracy gospodarczej.

- Bardzo się cieszę, że mogę gościć Jego Eskscelencję nad Brdą. Mam nadzieję, że wyjedzie Pan z Bydgoszczy z dobrymi wrażeniami i będzie Pan do nas wracał. Bydgoszczanki i bydgoszczanie są otwarci i życzliwi, co mam nadzieję miał Pan już okazję zauważyć –
mówił podczas rozmowy prezydent Bruski. – Przy okazji chciałbym wyrazić uznanie dla dr Jarosława Kuropatwińskiego, Konsula Honorowego RFN w naszym mieście. Nasza współpraca jest wzorowa, Konsul z wielkim zaangażowaniem działa na polu relacji polsko-niemieckich – dodał.
- Jestem w Bydgoszczy po raz drugi, choć pierwszy raz oficjalnie. Za każdym razem, gdy wyjeżdżam z Warszawy, jestem pod wrażeniem jak dobrze rozwija się polsko-niemiecka współpraca na wielu polach – mówił podczas wizyty w Ratuszu ambasador Bagger.
Informacje na temat walorów gospodarczych Bydgoszczy i Metropolii Bydgoszcz zaprezentowała prezes BARR Edyta Wiwatowska.

Warto wiedzieć:
Jego Ekscelencja Ambasador RFN w Polsce dr Thomas Bagger pełni swoją misję w Polsce od lipca br. (13 lipca 2022 r. złożył listy uwierzytelniające Prezydentowi RP). Do służby dyplomatycznej wstąpił w 1992 roku. Pracował w ambasadzie Niemiec w Pradze a także w Ankarze jako radca (2002-2006) i Waszyngtonie jako kierownik Wydziału Politycznego (2006-2009). Pełnił także funkcję Szefa Gabinetu Ministra w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych i doradcy do spraw zagranicznych prezydenta Franka Waltera Steinmeiera. Włada językiem angielskim, francuskim i czeskim.