logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Aleja Ossolińskich dla rowerzystów
Zmienia się organizacja ruchu na odnowionych alejach Ossolińskich. Po rewitalizacji traktów spacerowych malowane są wydzielone pasy dla rowerzystów. Prace wykonywane są w godzinach wieczornych i nocnych.


W maju bieżącego roku zakończył się remont spacerowego deptaku znajdującego się na reprezentacyjnej ulicy Śródmieścia, gdzie od 2002 roku sadzone są pamiątkowe dęby. W ramach modernizacji wymieniony został już trakt spacerowy. Zastosowano całkowicie przyjazną dla środowiska nawierzchnię mineralną. Na ścieżkach ułożone zostały obrzeża z granitowej kostki. Przebudowane zostało też skrzyżowanie, które dzieli aleję. Na całym terenie zamontowane zostały stylowe ławki i donice z kwiatami. Prace kosztowały prawie pół miliona złotych.

Teraz trwa wprowadzanie nowej organizacji ruchu. Zlikwidowany został jeden pas ruchu a miejsca postojowe dla samochodów są przenoszone z chodników na jezdnie. Na jezdniach w obu kierunkach tworzone są odrębne pasy dla rowerzystów. W obrębie skrzyżowań pojawiła się czerwona nawierzchnia. Wjazd na pasy rowerowe zostanie jeszcze zabezpieczony wyspami. Dla rowerzystów skręcających w lewo w ul. Kopernika i Szymanowskiego zaplanowano  śluzy rowerowe. Takie działania pozwolą zachować bezpieczeństwo i poinformują kierowców o rowerzystach poruszających się po drodze.

Kończy się również przebudowa placu przed "botanikiem". Jezdnie przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich i J. Niemcewicza zostały przewężone, a chodniki zyskały nowe nawierzchnie. Powstanie tam  pierwszy tak zwany parklet – miejsce dedykowane pieszym wygospodarowane z jezdni. Wkrótce na skwerze rozpocznie się nasadzanie roślin i ustawianie ławek. Zadanie do realizacji wybrali bydgoszczanie w trakcie głosowania na inwestycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.