logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Aktywny sposób na upał
Jak przetrwać upalny weekend w mieście? Najlepiej aktywnie – pływając po rzece, idąc na basen czy na … łyżwy. Podpowiadamy też, jak dojechać na podmiejskie plaże.


Brda – multum możliwości

Brda daje nam bardzo dużo możliwości. Po pierwsze możemy wypożyczyć sprzęt wodny, taki jak kajaki czy rowery wodne i popływać po rzece. W tak bliskim kontakcie z wodą wysokie temperatury są dużo bardziej znośne. Wypożyczalni jest kilka:

Wypożyczalnia w Przystani (Port Garbary) czynna jest od wtorku do piątku od 14 do 19 i w weekendy od 11 do 19. Można tam wypożyczyć jedno- i dwuosobowe kajaki turystyczne, rowery wodne i samochodziki wodne z silnikiem spalinowym. Ceny zaczynają się od 18 zł za godzinę. Nie są potrzebne żadne patenty, na miejscu gwarantowany jest fachowy instruktaż.

Wypożyczalnia w Brdyujściu jest bezpłatna, powstała w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wystarczy podać swoje dane i zaakceptować regulamin.  Do dyspozycji jest 6 klasycznych rowerów wodnych, 1 rower z silnikiem spalinowym oraz 1 łódź motorowa. Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 i w weekendy w godz. 11-19 (z wyjątkiem weekendów, w które odbywają się zawody sportowe na torze).

Stowarzyszenie Bydgoskie Kajaki przy ul. Żeglarskiej, które oferuje głównie spływy kajakowe.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego na Kanale Bydgoskim - mieści się przy Marinie "Gwiazda" na Miedzyniu, tuż za stadionem, na styku nowego i starego odcinka Kanału Bydgoskiego. Wypożyczalnię uruchomiła 16. Bydgoska Żeglarska Drużyna Harcerska, prowadzona jest przez społeczników. Opłata jest dobrowolna. Można wypożyczyć tam kajaki lub rower wodny, ale wcześniej trzeba się umówić telefonicznie - 795 598 487 lub 795 598 800.

Druga opcja to rejs po Brdzie. Do wyboru mamy łodzie:

„Słonecznik”, czyli Bydgoski Tramwaj Wodny - to jedna z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki – przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów i bydgoszczan. Ok. godzinny rejs zaczyna się i kończy na Rybim Rynku.

„Słowianka” - startuje z Rybiego Rynku i jest dostępna zarazem dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Cena to 10 zł za osobę za 30 min, a w przypadku grupy zorganizowanej do 12 osób – 220 zł za godzinę.

„Bydgoszczanka” - czeka na turystów przy plaży na Wyspie Młyńskiej 7 dni w tygodniu od 10 do 20.

Można też skorzystać z własnego sprzętu wodnego. Popularne są ostatnio deski SUP (ang. Stand up paddle).

 

Latem na łyżwy

Jeździliście kiedyś na łyżwach w samym środku lata? Bardzo ciekawe doznania, a przede wszystkim niesamowity sposób na upał. W budynku lodowiska jest ok. 15 stopni Celsjusza, więc przydadzą się nawet rękawiczki! Grafik ślizgawek jest udostępniany na tydzień wcześniej na stronie Torbydu. Bilety kosztują 10 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy) za godzinę. Za 8 zł można też wypożyczyć łyżwy.  


Wodne zabawy w basenie

Kolejna opcja to sprawdzony basen. Temperatura wody w basenie to ok. 20 stopni. To idealny sposób na ochłodę w gorące dni, ale także na poprawę kondycji i spalenie kalorii. Jeśli nudzi Was samo pływanie, zapraszamy na Astorię, gdzie w weekendy wystawiany jest najdłuższy w Polsce pneumatyczny tor przeszkód na wodzie o długości ponad 40 m. Dobra zabawa gwarantowana! Lista wszystkich dostępnych pływalni dostępna jest na naszej stronie w zakładce SPORT > Baseny. 

 

Klasycznie na plaży

Myśląc o wypadach nad jezioro warto skorzystać z komunikacji podmiejskiej. Z Bydgoszczy przez Chmielniki do Nowej Wsi Wielkiej kursuje linia nr 99. Przystanek początkowy znajduje się na placu Kościeleckich. Miejskim autobusem linii nr 94 można dojechać z osiedla Leśnego do Nekli, skąd blisko jest do plaży w Borównie.