logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

4 tysiące psich piękności przyjedzie do Bydgoszczy
W najbliższy weekend (15-16 lutego) w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W trakcie wystaw będzie można zobaczyć ponad 300 psich ras oraz wesprzeć zbiórkę na rzecz bezdomniaków z bydgoskiego schroniska.


15 i 16 lutego hale Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego opanują tysiące rasowych championów, które zaprezentują się na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w randze CACIB (Certificat d’Aptitude AU Championnat International de Beauté(, czyli Międzynarodowego Certyfikatu Wystawowego Championa Piękności.

Tegorocznej wystawie towarzyszyć będą: Wystawa Psów Ozdobnych i Do Towarzystwa, Klubowa Wystawa Spanieli i Psów Dowodnych, Wystawa Polskiego Spaniela Myśliwskiego.

Od Owczarków Niemieckich, Szetlandzkich po Psy Gończe i Posokowce, Retrievery, aż po Buldogi Angielskie i Chihuahua
W trakcie wystaw będzie można zobaczyć przedstawicieli wszystkich 10 grup klasyfikujących ras wg FCI – w sumie zaprezentuje się 328 różnych ras. Miłośnicy psów zobaczyć będą mogli również nowe, jeszcze nie do końca uznane rasy, w tym Polskiego Spaniela Myśliwskiego.
Wystawom towarzyszyć będą pokazy pracy agility, a także konkurs rysunkowy dla dzieci. W każdym dniu zaplanowane jest sędziowanie kilku grup FCI.
W sobotę zobaczymy na wystawie psy z grupy II FCI (Pinczery i Sznaucery, Molosy, Szwajcarskie Psy Górskie i Do Bydła), grupy VIII FCI (Aportery, Płochacze i Psy Dowodne – w tym Spaniele i Retrievery), grupy IX FCI (Psy Ozdobne i Do Towarzystwa). Wrażenie zrobią także psy sekcji agility, które w formie zabawy pokonywać będą psi tor przeszkód.

Niedziela to kolejny dzień wystaw i pokazów. Na wystawie prezentować się będą psy z grup: I – Owczarki i inne psy pasterskie, z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła, III – Teriery, IV – Jamniki, V – Szpice i Psy w Typie Pierwotnym, VI – Gończe i Posokowce, VII – Wyżły, X – Charty. Odbędzie się prezentacja najmłodszej naszej rasy Polskiego Spaniela Myśliwskiego.

Zwiedzający jak i wystawcy będą mogli skorzystać z obecności dystrybutorów specjalistycznych karm i akcesoriów dla zwierząt. To doskonała okazja, by zakupić dla swojego pupila smycz, szelki, zabawki lub karmę konsultując się ze specjalistą, natomiast dla siebie pamiątkę lub biżuterię z psem. Właściciele psich piękności podzielą się radami ze zwiedzającymi. Jak co roku w sobotę i niedzielę odbędzie się zbiórka na rzecz zwierząt bezdomnych ze schroniska na Osowej Górze.

Najpopularniejsze rasy, które będzie można wyjątkowo licznie zobaczyć na wystawach to Owczarki Niemieckie Krótko i Długowsłose, Chihuahua Krótko i Długowłose, Border Collie, Berneńskie Psy Pasterskie, Buldogi Angielskie, Buldogi Francuskie, Golden Retrievery, Staffordshire Bull Teriery, Bulteriery Miniaturowe oraz licznie reprezentowane rasy polskie: Gończe Polskie, Ogary Polskie, Polskie Owczarki Podhalańskie, Polskie Owczarki Nizinne, Charty Polskie i wspomniane wcześniej jeszcze nieuznane Polskie Spaniele Myśliwskie.

Prezentacje i ocena psów wystawy rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00, zakończą finałami o 15:00. Następnie podziwiać będzie można psy wystawy południowej (Psy Ozdobne i Do Towarzystwa) od godziny 16:00 do godziny 19:00. W niedzielę dalsza część wystawy Międzynarodowej w godzinach od 10:00 do 16:00, Wystawa Polskiego Spaniela Myśliwskiego połączoną z jego prezentacją godz. od 11:00 do 14:00 oraz Wystawa Klubowa Spanieli i Psów Dowodnych w godzinach 10:00-15:00. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę odbędzie się konkurencja młodego prezentera i konkurs rysunkowy dla dzieci. Na wystawach psy pochodzące z 22 krajów, będą oceniane przez 19 sędziów nie tylko z Polski ale również z Czech, Węgier, Rosji, Litwy, Ukrainy i Szwajcarii.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1552249821597485/


Sprzedaż biletów uruchomiona zostanie w dniu wydarzenia.
Bilety do nabycia w kasach BCTW - zlokalizowanych w Holu Głównym.

CENY BILETÓW:

Bilet normalny jednodniowy - 15 zł
Bilet normalny 2-dniowy* – 25 zł

Bilet ulgowy jednodniowy – 10 zł
Bilet ulgowy 2-dniowy*– 15 zł

Bilet ulgowy: dzieci od 7 do 15 lat, dzieci w wieku szkolnym - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, renciści i emeryci – na podstawie ważnej legitymacji.

Wstęp bezpłatny : dzieci, które nie ukończyły 7 roku życia,  osoby z niepełnosprawności (na podstawie orzeczenia)