logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

14 lutego – nie masz pomysłu na ten dzień? Podpowiadamy
Walentynki mają tylu przeciwników, ilu zwolenników. Od średniowiecza obchodzone w południowej i zachodniej Europie, do Polski dotarły dopiero w połowie lat 90. minionego wieku. Bydgoskie instytucje kultury przygotowały wyjątkowe, walentynkowe wydarzenia.


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na „Filmowe Walentynki na Klimatycznym Strychu Biblioteki”. To idealna okazja do wspólnego delektowania się klasyką kina, podczas którego każdy znajdzie coś wyjątkowego. Na ekranie zabłysną niezapomniane chwile z filmu Blake'a Edwardsa z 1961 roku, w którym główne role odegrali niezapomniani Audrey Hepburn i George Peppard. - Zapraszamy Was na niezwykłą noc filmową pełną miłości i klasycznego kina na klimatycznym strychu naszej biblioteki. Niezależnie od tego, czy jesteście parą, singlem czy po prostu miłośnikami filmowej magii, to wydarzenie jest dla Was. Przygotowaliśmy dla Was wygodne leżaki, koce i atmosferę pełną romantyzmu – informują organizatorzy.
Kiedy? - 14.02.2024 r., godz. 18:00
Miejsce: Strych Biblioteki, ul. Stary Rynek 24

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego z kolei organizuje „Walentynki w muzeum”. Podczas zajęć dowiemy się, kim właściwie był św. Walenty i co ma wspólnego z Polską. Dlaczego ukochanej osobie wręczamy serce z piernika i z czego się go robi. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość posmakowania  własnoręcznie wykonanych lukrowanych słodkości.
Cena biletu – 1 zł od osoby, zapisy: nr tel. 52 58 59 742, mail:farmacja@muzuem.bydgoszcz.pl
Gdzie? – ul. Gdańska 5
Kiedy? – 10.02 (sobota), godz. 12:00

„Co w sercu mieszka”  - to kolejna z propozycji  Muzeum Okręgowego. Podczas spotkania uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie czym było serce dla wcześniejszych pokoleń i czym jest dla nas oraz co na ten temat mówi współczesna medycyna. Podsumowaniem spotkania będzie próba stworzenia modelu serca w glinie samoutwardzalnej, który będzie jednocześnie pamiątkowym magnesem. Cena biletu 17 zł od osoby (opiekun 1 zł), zapisy : nr tel. 52 58 59 743, mail:farmacja@muzuem.bydgoszcz.pl  
Gdzie? – ul. Gdańska 5
Kiedy? od 13 do 23 lutego dla grup zorganizowanych
         15 i 22 lutego, godz. 10:00 dla rodzin

Warsztaty walentynkowe odbędą się również w Aptece pod Łabędziem. Organizatorzy zapraszają grupy zorganizowane na spotkanie wokół motywu walentynek. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się m.in. kim był św. Walenty oraz jak w dawnych czasach rozumiano fenomen zakochania i gdzie miała rodzić się miłość. Uczestnicy będą mogli skomponować własne perfumy w balsamie, które zostaną umieszczone w walentynkowych brelokach w kształcie serca bądź skomponować romantyczne herbatki.  Zapisy do 09.02. pod nr tel. 52 58 59 743, mail:farmacja@muzuem.bydgoszcz.pl