logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

100 drzew na 100 lat Miedzynia
Trwają nasadzenia nowej zieleni nad Kanałem Bydgoskim. Brzeg wzdłuż ulicy Spacerowej ozdobią między innymi brzozy, lipy, sosny, dęby, kasztanowce i olsze. Przypominamy, że trwa głosowanie na zadania z nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bardzo dużo projektów jest związanych właśnie ze środowiskiem i ekologią.


Największy zielony projekt tej jesieni realizujemy właśnie nad Kanałem Bydgoskim. Na osiedlu Miedzyń, wzdłuż nowej ścieżki od ul. Plażowej do Polanickiej, sadzimy dokładnie 100 drzew. W ten sposób południowa strona Kanału Bydgoskiego ma również tonąć w zieleni. Wcześniej wybudowany został tam ciąg spacerowy z infrastrukturą rekreacyjną. W ramach jesiennych nasadzeń pojawią się tam dorodne drzewa wielu różnych gatunków: brzozy, klony, lipy, sosny, dęby, śliwy wiśniowe, glediczie, wierzby, kasztanowce i olsze.

Prace są w trakcie realizacji. Kosztują prawie 135 tysięcy złotych. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na ten projekt 140 bydgoszczan. 100 drzew ma upamiętniać m.in. 100-lecie włączenia osiedli Miedzyń oraz Prądy do Bydgoszczy. Do 1920 roku były to podbydgoskie wsie. W pierwszym roku powrotu Bydgoszczy do macierzy przy ul. Nakielskiej  powstał również Klub Sportowy Gwiazda. W przyszłym roku w oparciu o  Bydgoski Budżet Obywatelski  nad brzegiem Kanału zrealizowane zostaną kolejne prace związane z budową trasy pieszo-rowerowej oraz rewitalizacją zieleni.

Dużo nasadzeń w całym mieście

W tym roku zleciliśmy duży zakres nasadzeń związany przede wszystkim z:

  • alejami i zielenią przy ulicach
  • realizacją innych projektów wybranych w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim
  • dokończeniem prac agrotechnicznych przy rozbudowanej ul. Kujawskiej
  • rewitalizacją skweru Inwalidów Wojennych na Leśnym
  • roślinami cebulowymi na pasach zieleni przy ul. Toruńskiej, Fordońskiej, Lewińskiego.
  • krzewami na pętli przy ul. Glinki
  • drzewami wzdłuż ulic gen. W. Andersa oraz Pelplińskiej w Fordonie

Głosowanie na BBO trwa!

Przypominamy, że trwa głosowanie na pomysły mieszkańców w Bydgoskim  Budżecie Obywatelskim. W tym roku wybieramy pomiędzy 337 projektami i zadaniami zgłoszonymi przez bydgoszczan. Wiele z nich to projekty dotyczące nasadzeń oraz rewitalizacji terenów zielonych Najprościej zagłosować wchodząc na stronę www.bydgoszcz.pl/BBO. Tam podajemy dane i wybieramy zadania i projekty, które warto realizować w przyszłym roku. Oddajemy po 1 głosie na 3 różne kategorie projektów. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu będą miały możliwość zagłosowania m.in. w najbliższą sobotę 11 grudnia w centrach handlowych „Focus” (przy ul. Jagiellońskiej) oraz „Rondo” (przy ul. Kruszwickiej). W godzinach od 10 do 13 będą tam funkcjonować stoiska, gdzie pracownicy Urzędu Miasta pomogą zagłosować.