logo miasta - trzy kolorowe spichrze
  1. Wojciech Banach - Wydanie książki poetyckiej "Śmierciochron";
  2. Józef Banaszak - Wydanie książki "Dni zwykłe i niezwykłe. Dzienniki 2013 - 2017";
  3. Roman Baranowsk - Teatralno-muzyczne widowisko "Yesterday";
  4. Jolanta Baziak – Jankowska - Wydanie książki - reportażu historycznego "Pokolenia. Baziaki";
  5. Jolanta Baziak - Jankowska Wydanie tomu poetyckiego "Słowa samosiewne" z reprodukcjami obrazów;
  6. Borys Biniecki - Aranżacje utworów dla "Royal Wind Quintet - Bydgoszcz";
  7. Katarzyna Bogucka, Marcin Tarnawski, Rafał Mulczyński - „Stabat Mater” – oratorium;
  8. Marta Oliwia Brzezińska - "TeHO Room";
  9. Agnieszka   Buzalska - 100 spotkanie z literaturą w kawiarni Literackiej w Domu Kultury "Modraczek";
  10. Agnieszka Bykowska - Wydanie tomiku poezji "Gorzej";
  11. Hanna  Cander - Opracowanie i stworzenie strony IT artysty malarza prof. Krzysztofa Candera;
  12. Katarzyna Chmara - Collins - World Onion Improv Festiwal w Strasburgu;
  13. Martyna Cziszewska,  Monika Klawitter - Stan Użytku - Tymczasowa Galeria Sztuki/Nie/Użytku - wystawa prac;
  14. Michał Damazyn - "Bydgoszczan Portret Własny" tom 4;
  15. Sebastian Dembski - Zeitstrukturen - album z utworami elektroakustycznymi na fortepian i taśmę;
  16. Michał  Dobrzyński - Skomponowanie cyklu miniatur na fortepian dla dzieci "Trzy spichrze" inspirowanych Bydgoszczą;
  17. Krzysztof Drozdowski - Przygotowanie i wydanie książki "Bydgoska architektura militarna w latach 1772 - 1945";
  18. Marta Filipiak - Chór Czarnego Karła;
  19. Adam Gajewski - Wydanie specjalne audycji telewizyjnej z cyklu "Archiwum B" pod nazwą roboczą "Tadeusz Nowakowski - od Dipsa do Reportera Papieża";
  20. Katarzyna Gębarowska - "Rzemiosło i Sztuka - Bydgoskie Pionierki z Kamerą " część III;
  21. Joanna Gładykowska - Publikacja tomu poezji "Prosto z moich oczu" z okazji 10-lecia działalności literackiej;
  22. Rafał Gorzycki - Integracja środowisk muzycznych - Nagranie muzyki do zadania : Ensemble Tuning - Rafał Gorzycki/ Tomasz Pawlicki/Kuba Ziołek;
  23. Justyna  Górska - Ziarnko piasku. Rzecz o Annie Jachninie - dodruk publikacji i wernisaż w Bydgoszczy;
  24. Małgorzata Grajewska - Tomik poetycki "Podpalam żyrafę";
  25. Maksymilian Gwinciński - Nagranie solowej płyty z autorskimi kompozycjami "Żółwie aż do końca";
  26. Jacek  Herzberg - Cykl spotkań muzyczno - edukacyjnych "Bluesowe Szlaki";
  27. Jacek  Herzberg - "Prosto z mostu" - cykl koncertów ulicznych;
  28. Leszek Holec  - Nagranie płyty CD "Pieśni Bydgoskich Kompozytorów";
  29. Dorota Holka – Pijarowska - Wystawa prac Ignacego Bulli 2006-2017;
  30. Dorota Holka – Pijarowska - Wydanie i akcja promocyjna płyty "Katharsis (A Small Victory)" bydgoskich artystów w Chinach i w Polsce;
  31. Tomasz Izajasz - Noc Muzeów w Muzeum Kanału Bydgoskiego;
  32. Wojtek Jachna  - Promocja dorobku bydgoskiej sceny jazzowej na koncertach w Danii.;
  33. Alicja Jagielska – Burduk - Międzynarodowa wystawa Prawo - Dziedzictwo – Sztuka;
  34. Alicja Jagielska – Burduk Bydgoszcz a wyzwania prawa kultury w wymiarze krajowym oraz globalnym. Popularyzacja i wymiana doświadczeń polskich i australijskich;
  35. Jarosław Jakubowski - Wydanie książki - zbioru dramatów "Prawda i innne dramaty";
  36. Maciej Jasiński - Wydanie książki "Andrzej Janicki - Napalony na komiks";
  37. Zbigniew Jastrowski - Cykl dwóch wystaw malarstwa "Zbigniew Jastrowski - ad vocem";
  38. Łukasz Jędrzejczak - Wydanie płyty CD z nagraniami terenowymi zrealizowanymi w Maroko;
  39. Adam Juszkiewicz - Miłosierni bydgoszczanie - wystawa fotografii z katalogiem;
  40. Adam Juszkiewicz - Przedsiębiorczy bydgoszczanie;
  41. Jan Kaja - Publikacja obrazów i rysunków do wystawy "Człowiek jest jak trawa";
  42. Barbara Kalinowska - Nagranie płyty CD Pieśni Rosyjskie i cygańskie;
  43. Grzegorz Kalinowski - Wydanie Dziennika (2000-2008) Kazimierza Hoffmana;
  44. Elżbieta Kamińska – Zielińska - Cyfryzacja książki Jerzy Sulima Kamiński "Dokąd Biegną Twoje Konie" oraz wydanie jej w formie e – booka;
  45. Bartosz Kapsa - Produkcja materiału muzycznego pierwszej płyty  zespołu Helatone oraz wydanie płyty w formie albumu CD;
  46. Marcin Karnowski - Wydanie płyty "Zawsze jest za krótko" zespołu 3moonboys;
  47. Jakub Jan Kazieczko - Udział w Międzynarodowym festiwalu i konkursie muzycznym Nuova Coppa Pianisti;
  48. Sara Maria Kaźmierska - Mistrzostwa Świata Federacji WADF World Artistic Dance Championshipsw 2017;
  49. Mateusz Kiełtyka - "Cyrograf Twardowskiego" (widowisko plenerowe);
  50. Piotr Kikta - Sztuka blisko - warsztaty edukacyjne dla dzieci w Skrzynce na bajki;
  51. Janusz Kochanowski - Organizacja wyjazdu na Plener Malarski dla Projektantów w Funce;
  52. Robert Dariusz Kokoszewski - Druk książka "Kolekcjoner" tom 4 "Roch Adamus";
  53. Kosma Kołodziej - Wydanie albumu autorskich prac fotograficznych wraz z wystawą prac autorskich;
  54. Antoni Przemysław Kosowski - "Z Witoldem Władysławem Rajkowskim w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW w Bydgoszczy.";
  55. Katarzyna Kowalczyk - "Zielnik Wyspy Młyńskiej" - zadanie interaktywne;
  56. Katarzyna Kowalczyk - "Kolorowanki bydgoskie - szlakiem TeH2O";
  57. Maciej Krzyżan - Publikacja zbioru wierszy "Tęsknota. Wiersze wybrane z lat 2008-2016";
  58. Dominika Kiss – Orska - Galeria URZĄD;
  59. Joanna Konwalska – Rona - "Marek Rona - Artysta i Człowiek" - albumowe wydanie książki;
  60. Mariusz Kończal  - "Pieśni pasyjne w kontekście kulturotwórczym";
  61. Dariusz Tomasz Lebioda - Publikacja tomu "Miecz Proroka" - wiersze tureckie;
  62. Dariusz Tomasz Lebioda - Publikacja tomu "Aleja Klonów" - powieść o Bydgoszczy wraz z promocją literatury bydgoskiej w Chinach;
  63. Beata Lewińska - Koncert estradowy "Ocalić od zapomnienia" Recital piosenek Ewy Demarczyk i piosenki Piwnicy pod Baranami";
  64. Beata Lewińska - Wydanie pierwszej płyty z serii "Ocalić od zapomnienia". Recital piosenek Ewy Demarczyk;
  65. Remigiusz Ławniczak - "Ur Jorge – Urywki;
  66. Mateusz Lubiewski Realizacja i wydanie płyty "Sekrety domu";
  67. Krzysztof Lutrzykowski, Mikołajczak - Lutrzykowska Malwina Nagranie płyty CD zespołu Vio-dion Duo z utworami współczesnymi, oryginalnymi na skład kameralny skrzypce - akordeon.;
  68. Karolina Maczek - Rynkowska - Koncert liryki wokalnej "Muzyka bez granic";
  69. Anna Maciejewska Piszcz "krzyk natury" - rzeźby ceramiczne + metaloplastyka;
  70. Artur Maćkowiak  - Artur Maćkowiak - płyta solowa;
  71. Antoni Majewski - Opracowanie materiału muzycznego podczas kursów mistrzowskich;
  72. Emilia Malczyk - "Wy-malowane - wystawa międzypokoleniowa";
  73. Tymon Markowski - Wyprodukowanie wystawy fotograficznej "Flow";
  74. Dariusz Markowski  - Konserwacja i restauracja obrazu olejnego na lekturze Leopolda Gottlieba "Portret Wandy Poznańskiej";
  75. Anna Marszałek - Wideoklip "Legendy Bydgoskie";
  76. Renata Marzec - Udział w koncercie w ramach XXV Festival International Del Organo Brocco;
  77. Kornelia Murawska - Warsztaty artystyczne dla dorosłych "Portret kamienia. Studium rzeźb Stanisława Horno - Popławskiego".;
  78. Wojciech Nadratowski  - "Bydgoskie retrospekcje";
  79. Katarzyna Olszewska - Udział w II Czarnoleskim Kursie Skrzypcowym, przygotowującym do występów na zagranicznych konkursach i festiwalach muzycznych w 2017 roku m. in. w Niemczech;
  80. Katarzyna Olszewska - Udział w międzynarodowym konkursie muzycznym VIU Stockholm International Music Competition oraz zakup mistrzowskiego lutniczego smyczka skrzypcowego;
  81. Katarzyna Olszewska - Opracowanie konkursowego materiału muzycznego podczas stażu Artystycznego;
  82. Karalina Orsik - Sauter - Udział w Festival et Academie de Quatuors a Cordes w Bordeaux (Francja);
  83. Anna Osińska - Z cyklu nauczyciel uczeń: Wisła Królową rzek polskich.;
  84. Tadeusz Oszubski  - Wydanie książki Tadeusza Oszubskiego "Bydgostia";
  85. Tadeusz Oszubski - Wydanie powieści "Młode" rozgrywającej się w Bydgoszczy;
  86. Piotr Pieńkowski - Nagranie płyty CD "Oczekiwanie";
  87. Jarosław Pijarowski - Turn on the "Off" - American Media Tour;
  88. Grzegorz Pleszyński - Przygotowanie materiałów na płytę z muzyką SOUNDS STORIES OF MY FRIENDS. (w Niemczech);
  89. Katarzyna Rajs - Transkrypcje fortepianowe Romana Maciejewskiego - płyta nr 1;
  90. Katarzyna Rupiczak - "Wielkie BydgoszczGranie";
  91. Marcin Sauter - Realizacja krótkometrażowego filmu fabularnego wg opowiadania Szczepana Twardocha "Tak jest dobrze";
  92. Arleta Samulska - Metropolis: Bydgoszcz miastem tradycji i nowoczesności. Przemiany kulturowego krajobrazu z uwzględnieniem jego blasków i cieni.;
  93. Bartłomiej Siwiec - Wydanie książki poetyckiej "Matka i róża";
  94. Marek Kazimierz Siwiec - Wydanie tomu poetyckiego "Blask";
  95. Rafał Skiba - Piosenka oraz teledysk "Garda Tancerza" (ang. B-Boy Stance);
  96. Helena Skonieczka - Wydanie publikacji "Pokochały Pałuki" Wanda i Helena w Bydgoszczy, Żninie i Wilnie;
  97. Jacek Soliński - Publikacja do retrospektywnej wystawy linorytów "Dzień jak tchnienie wiatru";
  98. Agnieszka Sowa - Udział Chóru Akademickiego Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy w VII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym Canca Mediterrania;
  99. Mariusz Robert  Stoppel  - Wydanie książki "Wypisy z rodzinnego diariusza";
  100. Karolina  Suchodolska  - "Look in the darkness" - cykl warsztatów;
  101. Monika Szala - Nagranie płyty "Jachid and Jecidah" oraz zakup skrzypiec;
  102. Arleta Szatkowska - Konkurs piosenki aktorskiej MELPOMENA - IV edycja "Róbmy swoje", czyli piosenki Wojciecha Młynarskiego w interpretacji młodego pokolenia;
  103. Monika Szpejnowska  - Nagranie płyty Cherries under the water;
  104. Sławomir  Szudrowicz  - Nagranie i wydanie płyty tria Szudrowicz/ Fetler / Glubiak;
  105. Mateusz Szwankowski - Opracowanie muzyczne oraz instrumentacja suity wokalno - tanecznej "Sieradz" dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska;
  106. Michał Szymanowski - Promocja kultury polskiej w Stanach Zjednoczonych oraz udział w konkursie pianistycznym w Australii;
  107. Wiesław Trzeciakowski - Wydanie książki "Selbstschutz w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim" 1939/1940;
  108. Wiesław Trzeciakowski Wybór wierszy "Porządki w pokoju";
  109. Łukasz  Ułanowski -  4DON - fotoksiążka przedstawiająca Fordon;
  110. Miłosz Waligórski - Publikacja autorskiego zbioru poetyckiego "długopis (wiersze krótkie)".;
  111. Magdalena Wichrowska - Movie Mówi Project "Najntisy";
  112. Magdalena Wichrowska BYDGOSZCZ MOVIE;
  113. Ewa Widacka - Matoszko Wydanie edukacyjno - artystycznej książki dla dzieci z cyklu Kultura Przyjazna Dzieciom "Litery w Sztuce" z ilustracjami autorki;
  114. Michał Wierzbiński  - Wydanie albumu muzycznego "Treść o wielkiej wadze";
  115. Monika Wirżajtys - Wydanie książki dla dzieci "Moja mama mieszka w walizce" oraz warsztaty introligatorskie dla najmłodszych;
  116. Filip Wiśniewski  - Produkcja i wydanie płyty Art. Of Illusion;
  117. Katarzyna Witkowska - Realizacja nowych spektakli Teatru Bajecznego - bydgoskiego teatru objazdowego dla dzieci.;
  118. Ewa Maria Witczak - Musica Antiqua Collegium Bydgosstiensis w hołdzie Andrzejowi Szwalbemu;
  119. Bartłomiej Wolak - Rejestracja nowego albumu studyjnego i zespołu CHAINSAW;
  120. Wojciech Woźniak - 25 FOTOGRAFII NA 25 LAT;
  121. Krystyna  Wulert -  "Urodziny Hoffmana - LEKCJA Z POETY";
  122. Michał Zieliński - Collegium Vocale Video Collection;
  123. Michał Zieliński - Druk monografii "Odrodzony renesans";
  124. Jakub Ziołek  - Stworzenie autorskiej strony internetowej Milieu L'Acèphale.
  125. Maciej Zwolanowski - Album fotograficzno - poetycki "ILUMINACJE";
  126. Małgorzata Magdalena Żurańska - Wilkowska Nagranie płyty zespołu JAKIM CUDEM.