logo miasta - trzy kolorowe spichrze

1. Adam Juszkiewicz - Wydanie analogowo-cyfrowej książki „Zaszyfrowana Bydgoszcz";
2. Adam Juszkiewicz  -  „Mobilne Atelier" projekt fotograficzny;
3. Adam Kośmieja  - Realizacja nagrań  duetu „Kośmieja Węgłowski";
4. Agnieszka Buzalska  Wydanie almanachu Kawiarni Literackiej „Modraczek" z wierszami uczestników I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Laur Bydgoskiego Modraczka";
5. Agnieszka Wysocka  - Wydanie książki „Architektura i urbanistyka Bydgoszczy w dwudziestoleciu międzywojennym”;
6. Andrzej Pieczyński - Wystawienie spektaklu „Bal u Salomona";
7. Anna Osińska - Konkurs, warsztaty plastyczne „Wariacje plastyczne na temat Mariana Rejewskiego";
8. Anna Alina Cybulska  - Wydanie książki „DZIEWCZYNKA Z ŻÓŁTĄ WALIZECZKĄ";
9. Antoni Majewski  - Udział w Kursie Mistrzowskim IV Muzyczna Zima w Aquariusie Kołobrzeg 2015;
10. Arkadiusz Blachowski - Wystawa fotograficzna „Zapis socjologiczny Bydgoszczy inspirowany twórczością Zofii Rydet";
11. Arkadiusz Wojtasiewicz - Wystawa fotografii  - „Bydgoskie wynurzenia";
12. Artur Maćkowiak  - Trasa koncertowa - Artur Maćkowiak Solo + Jachna/Buhl;
13. Barbara Kalinowska  - Koncert „Co bez miłości wart jest ten świat" piosenki z lat  20 i 30 tych;
14. Bartłomiej Siwiec  - Wydanie książki - zbiór opowiadań „Wszyscy byli umoczeni";
15. Bartłomiej Wolak  - Organizacja koncertu zespołu muzycznego Evilence;
16. Beata Lewińska - Koncert  „Pod dachami Paryża”;
17. Damian Borowicz - Rejestracja fonograficzna opery W. A. Mozarta „Apollo i Hiacynt";
18. Danuta Antas-Woźniewska   - Wydanie książki „Kim jesteś Alicjo?";
19. Daria Bręczewska - Kulesza   - Wystawa – projekt „Bydgoszcz w Europie, Europa w Bydgoszczy. Związki architektoniczne Bydgoszczy i Berlina”;
20. Dariusz Tomasz Lebioda - Wydanie książki „Złota źrenica . Wiersze belgijskie";
21. Dariusz Tomasz Lebioda  - Wydanie książki - dwujęzycznego zbioru wierszy „Ormiańska tancerka";
22. Dawid Degowski  - Nagranie płyty zespołu LITTLE WING;
23. Dorota Gajek  - Nagranie i wydanie płyty zespołu Spring Quintet i Patryka TikTak Mateli oraz produkcja wideoclipu;
24. Dorota Anna Dzięcioł  - Spektakl taneczny „Obrazki z Sevilli”;
25. Elżbieta Kamińska - Zielińska  - Cyfryzacja książki Jerzego Sulimy – Kamińskiego „Bilet do Singapuru" oraz książeczki „Grafiki z Mostu Królowej Jadwigi dla dzieci i młodzieży";
26. Elżbieta Anna Jabłońska  - Katalog kolekcjonerski - sztuka z wymiany;
27. Eryk Bazylczuk  - Wydanie książki „Węgry 1956 . Wspomnienia";
28. Ewa Gruszka  - Opracowanie skrzypcowe i prezentacja wybranych dzieł Karola Szymanowskiego;
29. Ewa Piątek  - Realizacja filmu dokumentalnego „Włosy”;
30. Filip  Wiśniewski  - Koncert grupy Art  of Illusion na Metal Hammer Festiwal Prog Edition 2015 w katowickim Spodku;
31. Grzegorz Kalinowski  - Opracowanie rękopisów Dziennika Kazimierza Hoffmana;
32. Grzegorz Pleszyński  - ANTYDEPRESYJNA SZKOŁA - tydzień kolorów mądrość natury mądrość kultury edycja 13;
33. Grzegorz Pleszyński  - Koncert i performance jubileuszowy. Jubileusz 40 – lecia pracy artystycznej;
34. Grzegorz Pleszyński - Nagranie płyty  w Niemczech „Obraz buduje dźwięk";
35. Grzegorz Jerzy Grzmot – Bilski  - Wydanie książki „Przebóstwienie. Poezja wybrana.";
36. Helena  Skonieczka - Prezentacja twórczości poetyckiej na Międzynarodowym Kongresie Esperanto we Francji;
37. Jacek  Herzberg - Koncert - Cykl koncertów muzyków ulicznych „Prosto z ulicy”;
38. Jacek Herzberg  - Wydanie płyty “Transatlantic Blues Projekt - Shrimp City Slim & Green Grass";
39. Jacek Przybylski  - Wydanie komiksu - O życiu i dokonaniach wybitnego bydgoskiego rzeźbiarza i malarza Józefa Makowskiego;
40. Jacek Soliński  - Wystawa malarstwa „Aniołowie odnalezieni" w Edynburgu;
41. Jakub Ziołek - Wydanie albumu na nośniku winylowym „Duch tornada” bydgoskiego zespołu Alameda 5;
42. Jan Kaja  - Wystawa malarstwa „Przeczuwanie" w Edynburgu;
43. Janusz Korbiński  - Wydanie płyt – „Tryptyk Bydgoski - Trio: Kinior - Muzykant - Skrzek";
44. Jarosław Jakubowski  - Wydanie książki „Światło w lesie";
45. Jarosław Pijarowski  - Wydanie płyty „Bez Dotacji" z publikacją tekstów;
46. Jerzy Paterski - Benefis z okazji XV - lecia działalności artystycznej bydgoskiego zespołu „Jurek Paterski C.Club";
47. Joanna Krempeć – Kaczor - Nagranie i wydanie płyty „Mój magiczny kontrabas";
48. Józef Banaszak - Wydanie książki „Jak niewysłany list" - wybór wierszy;
49. Justyna Górska  - Projekt „Potworaki”;
50. Kamil Kęska  - Projekt „Emanation";
51. Kamila  Abrahamowicz-Szlempo  - Koncert Kami „Wherever You Go" - piosenki z debiutanckiej płyty;
52. Karina Majewska  - Koncert z muzyką autorską;
53. Karol Sawicki - Reportaż - Realizacja reportażu dokumentalnego na temat bydgoskich fotoreporterów;
54. Karolina Wolszon  - Organizacja cyklu imprez jazzowych typu jam session;
55. Katarzyna Gębarowska   - Wykonanie autorskiej strony internetowej, zawierającej portfolio artystki;
56. Katarzyna Matuszak Gołda - Koncert jubileuszowy „W słowach ślad" - poświęcony twórczości Jeremiego Przybory;
57. Katarzyna  Starczewska  - Spektakl multimedialny „Nowszy wspanialszy świat”;
58. Krzysztof Nowicki   Produkcja i  premiera filmu dokumentalnego „Daleko od Reykjaviku”;
59. Krzysztof Wieczorek - Wydanie albumu fotografii „Bydgoszcz – wodne horyzonty";
60. Leszek Goldyszewicz  - Jubileuszowa wystawa malarstwa oraz koncert z okazji 30 lecia pracy twórczej;
61. Łukasz Adamczyk - Koncert - Koncert Soul JAZZ Factor feat. Vincent Herring& Jeremy Pelt (USA);
62. Magdalena Wichrowska - Movie Mówi Projekt – „Jesień z dokumentem";
63. Magdalena Wichrowska  - Wydarzenie interdyscyplinarne Movie Mówi Projekt – „Z dala od Hollywood";
64. Maja Babyszka - XXII International Competition of Musical Performance ANEMOS 2015 w Rzymie;
65. Maja Julia Rosińska  - Wydanie książki „Czuwajcie";
66. Małgorzata Winter  - Warsztaty – „Historie fordońskie - w poszukiwaniu tożsamości";
67. Marcin Karnowski  - Wydanie zbioru opowiadań „Przerzutka";
68. Marcin Sauter  - Opracowanie i przygotowanie autorskich fotografii do wystaw fotograficznych w Polsce;
69. Marcin Mikołaj Degowski - Koncert z cyklu „Bydgoscy Muzycy w hołdzie grupie Breakout";
70. Marek Chełminiak  - Wydawnictwo albumowe „Fontanna Potop";
71. Marek Gielec  - Wydarzenie interdyscyplinarne „Enigmatyczny Rejewski – Rozszyfrowany”;
72. Marek Iwiński - Wystawa jubileuszowa  - Retrospektywna autorska wystawa sztuki Marka Iwińskiego - 20 lecie pracy artystycznej 1998-2015;
73. Marek  Pietrzak  - Wydanie książki dwujęzycznej – „Csaksy Florian Ferenc węgierski wkład w rozwój Bydgoszczy”;
74. Marika Przybył - Mistrzowski  kurs skrzypcowy „Ars Prvime” - u prof. Janeza Podleska w Słowenii;
75. Mariusz Robert Stoppel  - Wydanie książki poetyckiej „THE PRESJA”;
76. Marta Aniela Lutrzykowska  - Nagranie i wydanie płyty międzynarodowego tria Ad Delectandum;
77. Mateusz   Buława  - Film dokumentalny  - „Gdy Przyjdzie Mi Ten Świat Porzucić";
78. Mateusz Kiełtyka  - „Enigmatic" etiuda teatralno-żonglerska;
79. Michał Damazyn  - Wydanie książki „Bydgoszczan Portret Własny";
80. Michał Szymanowski  - „Na drodze do konkursu Chopinowskiego” - udział w międzynarodowych konkursach pianistycznych;
81. Michał Zieliński  - Wydanie książki „Burgundzkie brzmienie - 25 lat Collegium Vocale Bydgoszcz";
82. Mieczysław Franaszek  - Spektakl „Droga jest w tobie" - prezentacja monodramu w Edynburgu;
83. Mieczysław Giedrojć  - 25 lat prezentacji spektaklu „Nos" wg Mikołaja Gogola;
84. Miłosz Matwijewicz  - Jubileuszowa wystawa malarstwa z okazji 60 -lecia pracy artystycznej „Miłosz Matwijewicz - akwarele";
85. Oleksandr  Bosakovskyi - Prezentacja multimedialna „Ukraina bliżej";
86. Paweł Thomas  - Wydanie płyty „Koła zębate" Pafarazzi / prod. SiwySiwek;
87. Paweł Błażej Urowski  - Nagranie płyty z zespołem GoBand;
88. Piotr Nowak - Udział w XVII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie;
89. Piotr  Pieńkowski  - Nagranie płyty CD – „Ktoś";
90. Przemysław Nowakowski  - Wydanie książki „Partia domina";
91. Rafał Gorzycki  - Nagranie płyty „Duety do Mety - Międzynarodowy finał Tryptyku Duetowego;
92. Rafał Skiba - Nagranie piosenki i wideoklipu „Klucze do miasta";
93. Remigiusz Ławniczak  - Wydanie płyty bydgoskiego projektu muzycznego Ur Jorge „Przejścia";
94. Ryszard Częstochowski  - Wydanie książki „Czas jubileuszy";
95. Stanisław Lejkowski - Wystawa mobilna „Znak czasu. 60 lat optymizmu.";
96. Stefan Pastuszewski  - Wydanie książki - zbioru sonetów „Ziarna płonące";
97. Szymon Łukowski - Nagranie płyty zespołu „Szymon Łukowski Quartet";
98. Tomasz Izajasz - Wydanie książki - albumu „Żegluga na Bydgoskim Węźle Wodnym";
99. Tomasz Izajasz  - Wydanie albumu „Spacer nad stary Kanał Bydgoski";
100. Tymon Markowski - Uczestnictwo w programie mentorskim „Sputnik Photos";
101. Waldemar Knade  - Projekt „Interaktywna przestrzeń muzyczna";
102. Wanda Bajer - Maćkowska  - Zatrzymane w kadrze. Inspiracje choreograficzno – muzyczne na temat walca Musetty z opery „Cyganeria” G. Pucciniego;
103. Wiesław Trzeciakowski  - Wydanie książki poetyckiej „Helian i inne wiersze";
104. Wiesław Trzeciakowski  - Wydanie książki eseistycznej „Śpiew odchodzących";
105. Wiesława Barbara Jendrzejewska  - I Ogólnopolski Konkurs Literacki Kawiarni literackiej „Laur Bydgoskiego Modraczka”;
106. Wojciech Jachna  - Koncert i nagranie kwartetu jazzowego Paweł Urowski, Jacek Cichocki, Mateusz Krawczyk, Wojciech Jachna;
107. Wojciech  Siwiak - Wydanie książki „Życie codzienne mieszkańców Bydgoszczy od XIV do XVIII wieku";
108. Wojciech Woźniak  - Wystawa fotograficzna i publikacja katalogu „Codzienność”;
109. Wojciech Edmund Trempała  - Wydanie płyty zespołu George Dorn Screams „Szósta płyta" z okazji jubileuszu 10 - lecia jego działalności;
110. Zdzisław Pruss  - Wydanie książki „Rozmowy z psem";
111. Zofia Ilnicka - Nagranie płyty zespołu Trio Layers.