logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Osiedle Bocianowo - Śródmieście - Stare Miasto - jednostka pomocnicza MiastaOrgan uchwałodawczy - Rada Osiedla Bocianowo - Śródmieście - Stare Miasto

Kadencja: 8 stycznia 2013  - 7 stycznia 2017

Przewodnicząca Rady Osiedla: Teresa Krzycka

Telefon kontaktowy: 660-794-360

Adres siedziby: Plac Wolności 1

Dyżur:  wtorki w godz. 17.00 – 19.00

 

Utworzenie Osiedla:

  • Uchwała Nr XIII/119/95  Rady Miejskiej Bydgoszczy z dnia 12 kwietnia 1995 r. w sprawie: utworzenia Osiedla Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto jako jednostki pomocniczej Gminy Miejskiej Bydgoszczy.


Granica Osiedla Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto:
 

  • Granica biegnie od linii kolejowej Bydgoszcz – Gdańsk w kierunku wschodnim ul. Artyleryjską do skrzyżowania z ul. Gdańską i dalej ciągiem spacerowym po byłym torowisku kolejowym do skrzyżowania z ul. Sułkowskiego, następnie w kierunku południowym ulicami Sułkowskiego i Ogińskiego do rzeki Brdy, tą rzeką w kierunku zachodnim do ul. Bernardyńskiej i przez Zbożowy Rynek ulicami Wały Jagiellońskie, Nowy Rynek, Grudziądzką, Kruszwicką do Ronda Grunwaldzkiego, z kolei ul.Marszałka Focha w kierunku wschodnim do rzeki Brdy i tą rzeką w kierunku północno – zachodnim do linii kolejowej Bydgoszcz – Gdańsk.

 

Osiedle Bocianowo –Śródmieście –Stare Miasto obejmuje następujące ulice:  

Rejon wyborczy Nr 1

  • Bocianowo, Chocimska, Gdańska od 85 do nr 145, Henryka Sienkiewicza od nr 44 i od nr 45 do końca, Hetmańska, Kaszubska, Ogrodowa, Plac Tadeusza Kościuszki, Pomorska od nr 59 i od nr 74 do końca, Racławicka, Rycerska, Stanisława Żółkiewskiego, Świecka, Świętojańska, Tadeusza Kościuszki.

 

Rejon wyborczy Nr 2

  • Aleksandra Fredry nr 3 i od nr 4 do końca, Augusta Cieszkowskiego, Bolesława Chrobrego, Gdańska od  nr 39 do nr 83, Henryka Sienkiewicza od nr 16 do nr 42 i od  nr 17a do nr 43, Jana III Sobieskiego nr 10, Józefa Sowińskiego,   Kwiatowa, Mazowiecka, Plac Piastowski,  Plac Zbawiciela, Pomorska od nr 22 do nr 72 i od  nr 23 do nr 57, Szczepana Jankowskiego, Warszawska,  Wileńska, Zygmunta Augusta od  nr 11 i od nr 20 do końca.

 

Rejon wyborczy Nr 3

  • Aleksandra Fredry nr 1 i nr 2, Bulwary, Dr. Emila Warmińskiego, Drukarska, Dworcowa, Gdańska od nr 1 do nr 37, Henryka Sienkiewicza od nr 1 do nr 17 i od nr 2 do nr 14a, Jana III Sobieskiego od nr 1 do nr 13 i od nr 2 do nr 8a, Jana i Jędrzeja Śniadeckich,  Jana Matejki, Karmelicka, Karola Marcinkowskiego,  Królowej Jadwigi od nr 16 i od nr 23 do końca, Lipowa, Mariana Langiewicza, Marszałka Focha od nr 1 do nr 7 i od nr 2 do nr 36,  Obrońców Bydgoszczy, Podolska, Pomorska  od nr 1 do nr 21 i od nr 2 do nr 20, Ślusarska, Tadeusza Rejtana, Unii Lubelskiej,  Zduny, Zygmunta Augusta od nr 1 do nr 9 i od  nr 2 do  nr 18.

 

Rejon wyborczy Nr 4

  • Adama Czartoryskiego, Bernardyńska, Chwytowo, Długa, Dolina od nr 2 do nr 8, Farna, Grodzka, Grudziądzka, Jana Kazimierza, Jezuicka, Kręta, Krótka, ks. Augustyna Kordeckiego, Ks. Tadeusza Skarbka - Malczewskiego, Ku Młynom,  Marszałka Focha od nr 9 do końca, Melchiora Wierzbickiego, Mennica, Mostowa, Niedźwiedzia, Nowy Rynek, Pl. Kościeleckich, Plac Poznański, Pod Blankami,  Podgórna od nr 1 do nr 3 i od nr 2 do nr 4, Podwale, Poznańska, Przesmyk, Przyrzecze,  Przy Zamczysku,  Rybi Rynek, Spichlerna, Stary Rynek, Stefana Batorego, św. Trójcy, Tamka, Teofila Magdzińskiego,  Trybunalska, Wały Jagiellońskie, Wąska, Wełniany Rynek, Zaułek, Zbożowy Rynek.

 

Rejon wyborczy Nr 5

  • 3 Maja, 19 Marca 1981 r., 20 Stycznia 1920 r., Adama Asnyka, aleja Powstańców Wielkopolskich od nr 1 do nr 3 i od nr 2 do nr 10, Aleje Adama Mickiewicza, Aleje Ossolińskich, Andrzeja Szwalbego, Bolesława Rumińskiego, Czesława Miłosza, Franciszka Druckiego - Lubeckiego, Gdańska od nr 2 do nr 140, Gimnazjalna, Ignacego Paderewskiego, Jagiellońska od nr 1 do nr 47 i od nr 2 do  nr 52, Jana Karola Chodkiewicza od nr 1 do nr 23 i od nr 2 do nr 30, Jana Kasprowicza, Jana Zamoyskiego, Józefa Sułkowskiego od nr 1 do nr 9, Juliana Ursyna Niemcewicza, Juliusza Słowackiego, Karola Libelta, Karola Szymanowskiego,  Ks. Hugona Kołłątaja, ks. Ludwika Sieńki, ks. Piotra Skargi, Ks. Ryszarda Markwarta, Ks. Stanisława Konarskiego, ks. Waldemara Preissa, Maksymiliana Piotrowskiego, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja, Park Ludowy im.”Wincentego Witosa”, Parkowa, Plac Teatralny, Plac Weyssenhoffa, Plac Wolności, Pocztowa, Ryszarda Berwińskiego, Sielanka, Stanisława Staszica, Stanisława Wyspiańskiego, Stary Port, Św. Floriana,  Urocza, Władysława Reymonta, Zygmunta  Krasińskiego, Zygmunta Moczyńskiego.

 

rzeka, miasto,lampiony

 

 

koncert, rzeka, publiczność, miasto