logo miasta - trzy kolorowe spichrze

1. Adam Kośmieja - Zlecenie opracowania utworu Kazimierza Serockiego „Pianophonie na fortepian, elektroniczne przetworzenie dźwięku i orkiestrę";
2. Agata Przygodzińska - Projekt edukacji artystyczno – rękodzielniczej dzieci i młodzieży w Bydgoskim Zespole Placówek  Opiekuńczo - Wychowawczych;
3. Agata Przygodzińska - Edukacja - rękodzielnicza w Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych;
4. Agnieszka Buzalska - Wydanie almanachu Kawiarni Literackiej „Modraczka"- „Ta podróż trwa sekundy i wieki" 50 wieczorów Kawiarni Literackiej w „Modraczku";
5. Agnieszka Sikorska - Wyjazd tancerzy na Mistrzostwa Świata do Kopenhagi International Dance Organization Hip hop, Break Dance, Electric Boogie 2013;
6. Andrzej Bogucki - Wydanie książki „Dziedzictwo kultury szlachecko ziemiańskiej w Bydgoszczy i okolicach.";
7. Andrzej Bogucki  - Wydanie książki  „Bydgoszcz Centrum Sokolstwa Polskiego 1886-2007";
8. Andrzej Kaliski  - Film dokumentalny (etap I) „Ogrody Bydgoskie";
9. Anna Cybulska - Publikacja książki poetyckiej „Smak Marcepanu";
10. Anna Paprzycka  - Produkcja filmu dokumentalnego „Wszystko zaczęło się w Bydgoszczy - Medici Homini";
11. Barbara Gogol Drożniakiewicz  - Przygotowanie do druku książki pt.”Szczepan Jjankowski (1900-1990). Ociemniały wirtuoz świetlistych organów.";
12. Daniel Mackiewicz  - Wydanie płyty „Brzmienie miasta”;
13. Dariusz Tomasz Lebioda  - Wydanie trzyjęzycznego zbioru wierszy „Sprzedawca skowronków";
14. Edward Filipiak - Cykl koncertów dla mieszkańców Bydgoszczy  i okolicy związanych  z Jubileuszem 90-lecia Chóru Mieszanego „DZWON" z Bydgoszczy;
15. Elżbieta Kamińska Zielińska - Cyfryzacja książki Jerzego Sulimy Kamińskiego „Most Królowej Jadwigi I - tom I;
16. Emilia Biskupska - Udział w Międzynarodowym konkursie dla młodych wykonawców/solistów i zesp. kameralnych/Anemos - XX Edycja  - Rzym 2013;
17. Eryk Bazylczuk, Marek Pietrzak, Hanna Sowińska - Opracowanie książki „Opis Żywota Józefa Trajlera WĘGIER Z URODZENIA -  BYDGOSZCZANIN Z WYBORU Magyarnak született - Bydgoszczi lakos”;
18. Ewa Makula - Koncerty w Wilnie orkiestry  EMBAND z okazji Święta Niepodległości Polski;
19. Ewa Piątek - Wydanie książki -  „Drogi Zakodowany";
20. Filip Wiśniewski - Nagranie teledysku/ wydanie płyty;
21. Grzegorz Nadolny  - Przeprowadzenie otwartych warsztatów mistrzowskich dla studentów Akademii Muzycznej. Podniesienie rangi artystycznej i popularyzacja cyklicznego wydarzenia pod nazwą „Bydgoska Akademia Jazzu" poprzez zaproszenie zagranicznego wykonawcy instrumentalisty;
22. Hubert Murawski - Realizacja płyty Zespołu Xanadu;
23. Jacek Herzberg  - Cykl koncertów muzyków ulicznych „Prosto z mostu”;
24. Jacek Michalski - Wydanie komiksu „Tajemnice D.A.G. Fabrik Bromberg cz.2 – Na tropie Wunderwaffe”;
25. Jan Skolimowski  - Malowidło ścienne: „Mural" - Wyspa Młyńska;
26. Jarosław Sankowski - Wydanie katalogu;
27. Jarosław Stanisław Jackiewicz  - Wydanie książki: wyboru wierszy z okazji Jubileuszu 30 lat pracy twórczej;
28. Jerzy Paterski  - Bydgoski, cykliczny program muzyczno-satyryczny : „Jurek Paterski i Goście";
29. Jerzy Paterski  - Program muzyczno-satyryczny  „Jurek Paterski i goście";
30. Joanna Babińska  - Działania artystyczne w przestrzeni miasta BlokArt 1200oC;
31. Jolanta Krawiec - Wernisaż zdjęć. Wystawa pt. „Dialog z Magią";
32. Karolina Suchodolska  - Działania artystyczne -  Odlot. Alternatywne sposoby turystyki miejskiej;
33. Karolina Suchodolska  - Realizacje artystyczne na Wyspie Młyńskiej – SYMULATOR LATA;
34. Krzysztof Derdowski  - Wydanie opowiadań więziennych „Fakir", a także ich promocja;
35. Krzysztof Nowicki  - Produkcja i premiera filmu dokumentalnego „Być jak Iron Men";
36. Krzysztof Pacholski  - Wydanie płyty: singla zespołu ANANKE;
37. Lubomira Kubiak  - XX Jubileuszowe Dni Austrii - Bydgoszcz 2013;
38. Łukasz Owczarzak - Realizacja filmu SPRING OPEN PREVIS;
39. Maciej Jasiński - Rekonstrukcja cyfrowa, druk oraz przekazanie bibliotekom w całym kraju komiksów Jerzego Wróblewskiego drukowanych w latach w latach 1959-1978 na łamach „Dziennika Wieczornego”;
40. Maciej Jasiński - Wydanie książki „Odlot";
41. Maciej Koczorowski - Ogólnopolska trasa koncertowa zespołów Chainsaw i None  „BYDZIA INVASION TOUR”;
42. Małgorzata Żurańska Wilkowska - Nagranie płyty zespołu JAKIM CUDEM;
43. Marcin Karnowski - Wydanie książki „Brudna forma";
44. Marcin Mikołaj Degowski  - Cykl koncertów: „Bydgoscy muzycy w hołdzie Markowi Grechucie";
45. Marcin Mikołaj Degowski  - Cykl koncertów: „Bydgoscy Muzycy w hołdzie -THE BEATLES";
46. Marek Andraszewski  - Koncerty zespołu „Alteracje -Reaktywacje";
47. Marek Noniewicz  - Wykonanie wielkoformatowej fotografii przy użyciu Galerii Kantorek zaadoptowanej na ciemnię optyczną „Negatyw”;
48. Marek Pankanin  - Międzynarodowe Warsztaty Graficzne we Lwowie  „Teka Bydgoska "- II etap;
49. Marek Pietrzak  - Wydanie książki -  „Opis Żywota Józefa Trajlera WĘGIER Z URODZENIA -  BYDGOSZCZANIN Z WYBORU Magyarnak született - Bydgoszczi lakos”
50. Marek Zwiefka  - Powrót Bydgoszczy do Macierzy „19.01.1920";
51. Marek Kazimierz Siwiec  - Wydanie książki poetyckiej „Kto . Wiersze nowe i nienowe.";
52. Mateusz Szwankowski  - Wykonanie aranżacji utworów patriotycznych, kolęd i pastorałek oraz melodii ludowych z regionu Kraków Wschodni dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, które zostaną wykonane podczas koncertu Rolnik Pomorza i Kujaw";
53. Mateusz Wiśniewski  - Realizacja koncertu i nagranie płyty DVD zespołu Art of Ilusion;
54. Michał Zieliński  - Realizacja koncertu i nagranie płyty DVD Collegium Vocale „Missa super canti profanace";
55. Monika Wilkiewicz  - Udział w 4 Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Castelnaudary we Francji Chóru Żeńskiego PRIMO  ZSO nr 1 w Bydgoszczy;
56. Paweł Mariusz Radziński- Klimsiak  - Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Filadelfii (Włochy): Uczestnictwo i organizacja wyjazdu uczniów Klasy Talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych;
57. Paweł Błażej Urowski  - Nagranie studyjne, miks i mastering projektu muzycznego Maciudziński & Urowski. Wydanie płyty Maciudziński & Urowski Project pt. „Zielono mi bo spotkałem jesienną dziewczynę";
58. Piotr Aftka - Cykl koncertów Tony Clifton Presents;
59. Piotr Aftka  - Cykl koncertów Tony Clifton Presents - odcinek 3 i 4;
60. Piotr Biskupski - Prezentacja koncertowa Tria Piotra Biskupskiego w Bratysławie oraz w Koszycach - stolicy Europejskiej kultury 2013;
61. Radosław Maciejewski  - Interdyscyplinarne wydawnictwo zespołu George Dorn Screams „Ep K.";
62. Renata Repińska  - Biesiada folklorystyczno – integracyjna: Od Uniwersytetu Ludowego do Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla słuchaczy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy;
63. Ryszard Częstochowski  - Realizacja premiery teatralnej sztuki „ZABIĆ NIE ZABIĆ”;
64. Ryszard Długołęcki  - Przekład i wydanie książki HAMLET W. Shakespeare'a;
65. Sebastian Makowski - Wydanie płyty BYDGOSZCZ.COM;
66. Sławomir Młodzikowski  - Wydanie książki biograficznej o honorowym obywatelu Bydgoszczy ks. dr Zdzisławie Lipińskim - opracowanie z rękopisu;
67. Stefan Węgłowski  - Wydanie płyty - Nagrania oraz produkcja muzyki na realizację projektu Lu+1;
68. Tomasz Izajasz -Wydanie książki albumowej: „Czterej Pancerni i pies w Bydgoszczy";
69. Tomasz Izajasz  - Wydanie albumu „Bydgoska Scylla i Charybda";
70. Tomasz Wojtaniec  - Realizacja filmu dokumentalnego pt. „Młodzież";
71. Wojciech Banach  - Wydanie książki poetyckiej „Odwrócona piaskownica”;
72. Wojciech Woźniak - Wystawa fotograficzna oraz publikacja katalogu „SENTYMENTY".