logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Osiedle Osowa Góra - jednostka pomocnicza Miasta



Organ uchwałodawczy Osiedla - Rada Osiedla Osowa Góra

Kadencja: 14 stycznia 2013 – 13 stycznia 2017

Przewodniczący Rady Osiedla: Radosław Ginther

Telefon kontaktowy: 660-794-352

Adres siedziby: ul.Dolna Waleniowa 1 b

Dyżur:  czwartki w godz. 17.00 – 18.00

 

Utworzenie Osiedla Osowa Góra:

  • Uchwała Nr XXXIII/238/92  Rady Miejskiej Bydgoszczy z dnia 30.03.1992 r. w sprawie utworzenia Osiedla Osowa Góra jako jednostki pomocniczej Gminy Miejskiej Bydgoszczy.

 Granica Osiedla Osowa Góra: 

  • Granica Osiedla Osowa Góra biegnie od skrzyżowania ulic Kruszyńskiej i Mińskiej, wzdłuż Kanału Bydgoskiego do zachodniej granicy miasta i tą granicą linią łamaną w kierunku północnym przecinając ulice Grunwaldzką i Ojca Maksymiliana Kolbego i dalej północną i wschodnią granicą osiedla do ulicy Grunwaldzkiej i tą ulicą w kierunku wschodnim do ulicy Przejście, a następnie tą ulicą w kierunku południowym do ulicy Kruszyńskiej.

 Osiedle Osowa Góra  obejmuje następujące ulice:

Rejon wyborczy Nr 1

  • Bażancia, Cietrzewia, Czapla, Czyżykowa, Drozdów, Gęsia, Grunwaldzka od nr 235 do końca, Hodowlana, Ibisowa, Indycza, Kacza, Kanarkowa, Kobaltowa, Krańcowa, Kraskowa, Krogulcza, Kruszyńska, Łabędzia, Mewia, Miedziana, Mińska od nr 105 do końca i od nr 102 do końca , Niklowa, Ołowiana, Papuzia, Pelikanowa, Perlicza, Pingwinowa, Platynowa, Podmiejska, Przejście, Przepiórcza, Ptasia, Puszczykowa, Skośna, Skowronków, Słowicza, Sowia, Spiżowa, Srebrna, Stalowa, Strusia, Szczygla, Tukanowa, Wronia, Wróblowa, Złota.

 Rejon wyborczy Nr 2

  • Albatrosowa, Amurowa, Biedronkowa, Borsucza, Ciernikowa, Dzięciołowa, Gawronia, Głuszcowa, Grunwaldzka od nr 222 do końca, Jarząbkowa, Jazgarzowa, Jeziorna, Karmazynowa, Kilowa, Kleniowa, Kogucia, Kolibrowa, Kormoranów, Kukułcza, Lipieniowa, Ławica, Łowiskowa, Motylowa, Perkozowa, Piskorzowa, Przewoźników, Przyczółek, Przystaniowa, Rudzikowa, Sarnia, Sazanowa, Sępia, Skalarowa, Sumowa, Szpakowa,  św. Maksymiliana Kolbego od nr 1 do końca i od nr 2 do nr 54, Tuńczykowa, Uklejowa, Wiewiórcza, Woziwody, Zalew, Ziębia, Zimorodkowa.

 Rejon wyborczy Nr 3

  •  Boleniowa, Certowa, Delfinowa, Dorszowa, Głębinowa, Halibutowa, Homarowa, Jesiotrowa, Karasiowa, Karpia, Kawiorowa, Kiełbikowa, Kotwicowa, Krabowa, Kutrowa,  Lagunowa, Leszczowa, Linowa, Łososiowa, Małżowa, Masztowa, Mieczykowa, Miętusowa, Morszczukowa, Mrotecka, Muszlowa, Oceaniczna, Okoniowa, Ostrygowa, Planktonowa, Płociowa, Pokładowa, Pstrągowa, Rekinowa, Sandaczowa, Sardynkowa, Sieciowa, Sielawowa, Spławikowa, Szczupakowa, Sztormowa, Szuwarowa, św. Maksymiliana Kolbego od nr 56 do końca, Tatarakowa, Tranowa, Trociowa, Trzcinowa, Waleniowa, Wędkarska, Węgorzowa, Więcierzowa, Wielorybia, Wyspowa, Zatokowa.