logo miasta - trzy kolorowe spichrze

1. Wojciech Banach - Wydanie książki "Modlitwy przerywane"  i jej promocja;
2. Krzysztof Błaszczak - Nagranie i produkcja płyty zespołu DUBSKA;
3. Lucyna Brzezinska - Eluszkiewicz  Wydarzenie interdyscyplinarne  "Pippi w Bydgoszczy. Jest wystawa jest zabawa.";
4. Ryszard Częstochowski - Wydanie książki  "Martwa natura z pułapką na osy" -  tomik poezji;
5. Marcin Mikołaj Degowski - Koncert z cyklu: "Bydgoscy muzycy w hołdzie mistrzom polskiego rocka";
6. Krzysztof Derdowski - Wydanie książki "Plac Wolności" - dwie mini powieści;
7. Aleksander Dętkoś - Wystawa rzeźby "Reklamuj kulturę bydgoską, bo Cię stać" z okazji 45-lecia twórczości;
8. Michał Dobrzyński - W hołdzie Ignacemu Paderewskiemu w 75 rocznicę śmierci. Nagranie utworu "Pentagram" na fortepian.;
9. Wojciech Drzążdzewski - Organizacja międzynarodowego turnieju gier bitewnych Warmachine & Hordes "Kuyavia Open" w Bydgoszczy;
10. Andrzej Dyszak - Sesja popularnonaukowa "Wokół gwary bydgoskiej" i wydanie zbioru artykułów posesyjnych;
11. Katarzyna Gębarowska - Wykład "Rzemiosło i Sztuka - Bydgoskie Pionierki z Kamerą" z prezentacją multimedialną;
12. Rafał Gorzycki - Nagranie, wydanie i trasa koncertowa Rafał Gorzycki Trio - PLAYING;
13. Maksymilian Gwinciński - Nagranie płyty "Oddaleni w nierzeczywistym mieście";
14. Maciej Jasiński - Wydanie książki "Jerzy Wróblewski okiem współczesnych artystów komiksowych";
15. Michał Kielak - Wydanie płyty "Od początku";
16. Mateusz Kiełtyka - Warsztaty artystyczne "Zaczarowany świat cyrku"
17. Dominika Kiss-Orska - Galeria Urząd;
18. Bartosz Klementowski - Nagranie i wydanie płyty "Delirium Klemens";
19. Mariusz Kończal - Koncert "Widowisko Wielkopostne";
20. Jerzy Korecki - Wydanie książki "Zegary mojej Bydgoszczy";
21. Adam Kośmieja - Wydanie płyty z twórczością Kazimierza Serockiego na fortepian solo;
22. Beata Lewińska - Koncert estradowy "Błękitny Anioł";
23. Magdalena Lipińska - MUZYKONWALESCENCJE;
24. Marek Noniewicz - Wydarzenie interdyscyplinarne  "Głęboki Błękit";
25. Karalina Orsik - Sauter - Udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej;
26. Tadeusz Oszubski - Promocja książki " Miłość" - powieść dziejąca się w Bydgoszczy;
27. Piotr Pieńkowski - Wydanie książki "Tobie" tomik poetycko-prozatorski;
28. Karolina Sałdecka - Wydanie książki "Psi blues" - tom wierszy;
29. Karol Sawicki - Film dokumentalny "To ja Krzysztof" - o bydgoskim multiinstrumentaliście Krzysztofie Herdzinie;
30. Bartłomiej Siwiec - Wydanie książki  "Przypadek Pana Paradoksa" - powiastka filozoficzna;
31. Mateusz Soliński - Wydanie książki "Lucian Freud - malarz ciała";
32. Andrzej Starszewski - Krótkometrażowy film fabularny;
33. Marcin Szpak - Wystawa fotograficzna "Silent";
34. Mateusz Szwankowski - Opracowanie muzyczne oraz instrumentacja suity wokalno- tanecznej "Kujawy" dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska";
35. Jarosław Tymosiak - Nagranie i wydanie płyty promującej Miastio Bydgoszcz;
36. Łukasz Ulanowski - Wydarzenie interdyscyplinarne "Piekło młodych";
37. Miłosz Waligórski - Wydanie książki "Kto to widział" - proza;
38. Filip Wiśniewski - Nagranie i produkcja teledysku o tajemnicy emigmy;
39. Rafał  Żółkoś - Nagranie płyty "Premiery fonograficzne nowych dzieł na flet solo" Paryż, Zurrych, Berlin;
40. Żurańska - Wilkowska - Małgorzata Teledysk promujący singiel "Czemu nie orzesz, chłopolek";
41. Jakub Andrzejewski - Wydanie płyty CD zespołu "Pokój Numer 3";
42. Maja Babyszka - Portfolio Maja Babyszka;
43. Aleksandra Brzozowska - Wydanie zbioru wierszy "Chwila w roli głównej";
44. Mateusz Buława - Realizacja filmu dokumentalnego "Nieoczekiwane";
45. Katarzyna Chmara – Collins - I Festiwal Improwizacji Mount Olymprov 2016 w Atenach;
46. Gizela Chmielewska - Wystawa "Wypominki kresowe - Bydgoszczanie z Kresów Wschodnich w latach 1920-1939";
47. Stanisław Cuske - Film dokumentalny krótkometrażowy "Wyścig";
48. Anna Alina Cybulska - Wydanie książki, zbiór poezji  "Błękitne bramy";
49. Małgorzata Dziemitko - Gwiazdowska - Wydanie albumu "Dansing drama" zespołu Tearpop;
50. Marta Filipiak - Warsztaty chóralne -  Bydgoski Chór Improwizacyjny;
51. Justyna Jułga - Instalacja malarska wielkoformatowa "Ogród podwodny";
52. Marcin Karnowski - Wydanie albumu analogowego "Światło" zespołu Brda; 
53. Szymon Kaźmierczak - Album komiksowy "Przemiana";
54. Kamil Kęska - Prezentacja "Pianophonie" Kazimierza Serockiego podczas "Toronto International Electroacoustics Symposium" w Kanadzie;
55. Robert Dariusz - Kokoszewski Wydanie książki "Bractwo";
56. Katarzyna Kowalczyk - Wydanie książeczek dla dzieci  "Kolorowanki bydgoskie";
57. Michał Kubiak - Indywidualna wystawa rzeźby i rysunku "Portret rzeźbiarski a osobowość";
58. Dariusz Kubicki - Wydanie płyty duetu Duo - Celtic;
59. Dariusz Tomasz Lebioda - Wydanie książki "Zomowcy i gitowcy. Dziennik ze stanu wojennego";
60. Paulina Lewin - Wydarzenie interdyscyplinarne "Łączy nas Bydgoszcz", wystawa fotograficzna "Miasto, wczoraj i Dziś" oraz koncert zespołu Gravity";
61. Filip Lipski, Michał Rak,  Cecylia Stanecka - Koncerty muzyki kameralnej w wykonaniu RAFFA QUARTET -"Projekt 21";   
62. Antoni  Majewski - Opracowanie konkursowego materiału muzycznego podczas kursów mistrzowskich;
63. Przemysław Nowakowski - Wydanie książki "Śladem nowoczesnego mitu";
64. Piotr  Nowicki - Wydanie płyty "Brantacles II";
65. Anna Osińska - Konkurs Plastyczny z okazji 670 - lecia nadania praw miejskich Bydgoszczy "Bydgoszcz jaką lubię" z cyklu nauczyciel - uczeń;
66. Jerzy Paterski - Koncerty "Jurek Paterski i gadające akordeony" program popularyzujący akordeon;
67. Grzegorz Pleszyński - Bydgoszcz - Berlin-obrazy i muzyka (w celu uświetnienia 670-lecia Bydgoszczy);
68. Beata Radtke - Sztuka tatuażu "Tattooatorium Bydgoskie Laboratorium Tatuażu";
69. Helena Jadwiga Skonieczka - Wydanie książki z płytą CD - Jubileusz 10-lecia pracy twórczej;
70. Karolina Szatkowska - Spektakl ogniowy "Wiedźmy";
71. Michał Szymanowski - Międzynarodowe Konkursy Pianistyczne "Z Sydney do Cleveland";
72. Wiesław Trzeciakowski - Uczestnictwo w obchodach 25 - lecia podpisania umowy partnerskiej Bydgoszcz - Mannheim "Bydgoszcz - historia napięć między Polakami i Niemcami ";
73. Filip Wiśniewski - Warsztaty muzyczne dla instrumentalistów "Art Rock Academy II";
74. Mieczysław Wojtasik - Wybór wierszy "Co jeszcze jest jasnością";
75. Jakub Wosik - Wyjazd zespołu Trio Layers na międzynarodowy konkurs 26 th we Włoszech;
76. Wojciech Woźniak - Wydanie i prezentacja albumu "Metafizyka codzienności" zapis fotograficzny;
77. Andrzej Wróblewski - Wydanie książki "Domino bydgoskie";
78. Katarzyna Borkowska - Kiss - Ekspozycja fotografii Jerzego Riegla;
79. Marta Oliwia Brzezińska - Płyta "Słowo dla Miasta";
80. Michał Damazyn - Wydanie książki "Bydgoszczan Portret Własny";
81. Bogna Derkowska – Kostkowska - Wydanie książki "Bydgoszczanin i budowniczy;
O Józefie Święcickim, architekturze i Bydgoszczy 1859-1913";
82. Danuta Falkowska - Śliwińska - Jubileusz 25-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa;
i Kresów Południowo-Wschodnich w Bydgoszczy;
83. Mieczysław Franaszek - "Myśl jest przestrzenią dziwną" Monodram Salonie Kultury Polskiej w Edynburgu;
84. Katarzyna Gębarowska - "Rzemiosło i sztuka - Bydgoskie Pionierki z kamerą " część druga;
85. Tomasz Gołda - Wydanie płyty zespołu "Zespół dla Naszych Przyszłych Żon";
86. Rafał Gorzycki - Projekt "Syriusz Interdyscyplinarny - Muzyka, Literatura, Film";
87. Ewa Gruszka - Nagranie transkrypcji skrzypcowych wybranych dzieł Karola Szymanowskiego powstałych w czasie pobytu kompozytora w Bydgoszczy (1921-1924);
88. Jacek Herzberg - Wydanie płyty z okazji jubileuszu 25 - lecia działalności zespołu Green Grass;
89. Tomasz Izajasz - Wystawa 10 lat Muzeum Kanału Bydgoskiego;
90. Elżbieta Jabłońska - Neon Nowe Życie w nowych kontekstach. Film;
91. Wojciech Jachna - Stworzenie autorskiej strony internetowej Wojciecha Jachny;
92. Małgorzata Jagieniak - "Historia ukryta w szufladzie" - wystawa fotografii prywatnego mechanika Dywizjonu 315;
93. Sławomir Janicki - Udział w Gothebourg Sound Festival;
94. Paweł Jaroński - Zaprojektowanie i wydanie ilustrowanego kalendarza na rok 2017;
95. Wiesława Barbara Jendrzejewska - Wydanie płyt z autorską poezją śpiewaną z okazji Jubileuszu 30-lecia twórczości literackiej;
96. Adam Juszkiewicz - Piknik Fotograficzny na szlaku TeH2O;
97. Jan Kaja - "Dwa języki - szept i pogłos" wystawa prac w Salonie Kultury Polskiej w Edynburgu;
98. Karolina Kasprzak - "Sny Marii Dunin" - projekt teatralny;
99. Adam Kempa - Nagranie płyty konceptualnej "Słuchowiska";
100. Robert Dariusz Kokoszewski - Wydanie bajki "Dzieci z Wyspy Młyńskiej";
101. Krzysztof  Lutrzykowski, Malwina Mikołajczak - Lutrzykowska - Udział Vio-dion Duo  w 66. Trophee Mondial-Portimao, Portugal (Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Portugalii);
102. Tymon Markowski - Zaprojektowanie publikacji o rzece Brda;
103. Marek Noniewicz - Wystawa "Carte de vise - kontynuacja bydgoskich tradycji atelierowej fotografii portretowej";
104. Anna Osińska - Z cyklu nauczyciel - uczeń; finisz akcji "Bydgoszcz jaką lubię";
105. Tadeusz Oszubski - Wydanie książki  "Łzy Goplany. Opowiadania na motywach polskich legend o wodnikach, pannach wodnych i syrenach";
106. Mieczysław Przybysz - Inscenizacja historyczna "Bitwa i wyzwolenie Axel - Holandia 1944 r.";
107. Bartłomiej Siwiec - Wydanie książki poetyckiej "Instrukcja zabicia ptaka";
108. Jacek Soliński - "Dwa języki - cisza i milczenie" prezentacja prac malarskich w Salonie Kultury Polskiej w Edynburgu;
109. Karolina Suchodolska - Maszyna TeH2O. Instalacja artystyczna;
110. Arleta Szatkowska - Konkurs Piosenki Aktorskiej "MELPOMENA - III edycja;
111. Marcin Szpak - Wystawa fotograficzna w "Zatoce Sztuki”  w Sopocie;
112. Dariusz Szymański - Portrety bydgoskich Bezdomnych. Wystawa;
113. Wiesław Trzeciakowski - Wydanie tomiku wierszy "Religioso";
114. Magdalena Wichrowska - Movie Mówi Project / "Ikony kina";
115. Hubert Winiarczyk - Wydanie i promocja drugiej płyty studyjnej "Drugi Album";
116. Małgorzata Winter - Udział w Festiwalu ART _Tranzyt 2016 - zobacz miasto! Pod hasłem "ZOBACZ !!! - TO BYDGOSZCZ";
117. Mateusz Wiśniewski - Realizacja koncertu Progressive Evening vol.2;
118. Piotr Marek Zaporowicz - "Lux sum Mundi" wystawa prac;
119. Michał Zieliński - Publikacja płyty Collegium Vocale "ALL Praise to You";
120. Marcin Żurański - Wernisaż prac Jerzego Riegla w ramach Święta Szlaku TeH20-Tehofest  "Zawody Światło - czułe".