logo miasta - trzy kolorowe spichrze

1. Adam Gajewski  - Film dokumentalny „Szyprowie" w nawiązaniu do Roku Kanału Bydgoskiego";
2. Adam Juszkiewicz - Projekt fotograficzny Znani i nieznani bydgoszczanie (plakaty, albumy);
3. Adam Kośmieja  - Budowa zaplecza promocyjnego duetu Kośmieja Węgłowski;
4. Adam Kośmieja - Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Chinach „The 3rd China Shenzhen International Piano Concerto Competition";
5. Agata Kwiatkowska  - Opracowanie układu choreograficznego;
6. Aleksander Dętkoś  - Zorganizowanie wystawy rzeźby oraz na spotkanie ludzi sztuki;
7. Andrzej Bogucki  - Wydanie książki „Veteranus bydgoski 1943-1947";
8. Andrzej Maziec - Wprasowanki- wystawa fotograficzna i pokaz zdjęć;
9. Andrzej Maziec - Film dokumentujący 40 letnią działalność pracy twórczej Andrzeja Maźca;
10. Anna Konop  - Wystawa fotograficzna „Portret mojej Bydgoszczy" część I;
11. Anna Maciejewska - Piszcz - Rzeźby umysłu Agnes Denes- szklana płyta pamiątkowa;
12. Anna Osińska - Obchody 40 - lecia pracy twórczej - artysta plastyk Anna Osińska;
13. Anna Osińska  - Wernisaż  - Rocznicowy Cykl Wystaw;
14. Anna Szczudlińska  - Nagranie i wydanie płyty audio- autorskiej;
15. Antoni Majewski - Udział w kursach: XI Ogólnopolskim Konkursie Mistrzowskim w ramach XIX międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busko Zdroju oraz w I Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie;
16. Bartłomiej Chmara - Produkcja płyty winylowej z muzyką elektroniczną Bartłomieja Chmary;
17. Bartłomiej Siwiec  - Wydanie powieści Autodestrukcja;
18. Bartłomiej Wezner  - Open Panufnik 1914 - 2014  - koncert z okazji 100 rocznicy urodzin Andrzeja Panufnika wraz z adaptacją jego dzieł (kompozycja tria klasyczne i jazzowe);
19. Danuta Milewska - Wydanie płyty „Sonoformy";
20. Daria Bręczewska - Kulesza  - Wydanie książki - Bydgoszcz Belle Epoque. Najpiękniejsze bydgoskie kamienice czynszowe;
21. Dariusz Markowski  - Konserwacja i restauracja obrazu olejnego Olgi Boznańskiej „Kwiaty";
22. Dariusz Tomasz Lebioda  - Wydanie książki  „Żółty oleander";
23. Dymitr Czabański  - Nagranie płyty zespołu Dopamina;
24. Elżbieta Kamińska - Zielińska  - cyfryzacja książki Jerzego Sulimy Kamińskiego „Most Królowej Jadwigi" tom II;
25. Elżbieta Kamińska - Zielińska  - Cyfryzacja książki Jerzego Sulimy Kamińskiego „Most Królowej Jadwigi"  tom III;
26. Emilia Kubik  Warsztaty – „Chcę ci powiedzieć, co jest dla mnie ważne";
27. Ewa Gruszka  - Realizacja nagrań:- Nagranie improwizacji skrzypcowych na temat wybranych dzieł współczesnych malarzy Bydgoszczy;
28. Ewa Makula – Koncerty we Francji z okazji Święta Konstytucji 3 maja oraz 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej;
29. Filip Krauze  - Organizacja wystawy Grand Press Photo 2013 w Bydgoszczy wystawa fotografii;
30. Filip Wiśniewski  - Warsztaty muzyczne dla instrumentalistów: „Art Rock Academy";
31. Grzegorz Pleszyński  - Satelitarna Bydgoszcz - seria obrazów- map „Antydepresyjny Atlas Miast";
32. Grzegorz Pleszyński  - Instalacje artystyczne - BYDGOSZCZ - ZNAKI I ZNACZENIA;
33. Helena Skonieczka  - Wydanie książki - tomiku poezji „Bramy do jutra";
34. Ivan Shemchuk - Koncert  Recital Chopinowski;
35. Iwona Jastrzębska - Puzowska  - Wydanie książki „Fritz Weidner - bydgoski architekt z przełomu XIX i XX wieku. Poglądy artystyczne i działalność zawodowa.";
36. Izabela Grochowska - Tańce ludowe - Regionu Opoczna  w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie" -występ w Bydgoszczy;
37. Jacek Herzberg - Koncerty: „Prosto z mostu - cykl koncertów ulicznych”;
38. Jan Kaja  - Publikacja obrazów i rysunków do wystawy „Osobno";
39. Janusz Korbiński - Wydanie płyty winylowej oraz CD koncertu organowego Józefa Skrzeka „Tryptyk Bydgoski - Kościół";
40. Jarosław Jakubowski - Wydanie książki zbioru dramatów pt. „Generał i inne dramaty polityczne";
41. Jarosław Piskozub - Realizacja reportażu dotyczącego bydgoskiego węzła wodnego;
42. Jerzy Paterski - Program muzyczno - satyryczny : „Jurek Paterski i Goście";
43. Jerzy Zegarliński - Wystawa fotografii „Beyond the Body" - Spotkanie z twórczością Tomasza Gudzowatego;
44. Joanna Stecka  - Nagranie reportażu na płycie CD „Bydgoskie Randez Vous";
45. Jolanta Baziak - Jankowska  - Jubileuszowe wydanie książki  „Wybór wierszy 1974-2014";
46. Jolanta Sztejka  - Wydanie tomu poetyckiego „Inspiruje mnie życie " nakład 300 egz.;
47. Józef Banaszak  - Wydanie książki „Pochwała codzienności. Dzienniki 2009 - 2013.";
48. Józefina Sikorska - Szlenkier  - Genealogia rodów Ostromecka i ich dziedzictwo- wydarzenie interdyscyplinarne;
49. Justyna Ptaszyńska  - Spektakl tańca współczesnego pt." 3" scenariusz, choreografia, muzyka i oprawa graficzna;
50. Karolina Kasprzak - Albińska  - Wernisaż malarstwa Krzysztofa Lewandowskiego „ONIRYCZNE LŚNIENIE”;
51. Karolina Wolszon  - Promocja i reklama - Cykl dziesięciu wydarzeń Jam Session;
52. Katarzyna Gębarowska  - Wydanie książki - albumu fotografii „Sprawozdanie z raju";
53. Kinga Eliasz  - Stała wystawa fotograficzna Destylarnia;
54. Krzysztof Derdowski  - Wydanie książki „Zdziwienie, trwoga i zachwyt. Rzecz o poezji Marka Kazimierza Siwca";
55. Maciej Jasiński - Film dokumentalny – „Operacja: las";
56. Marcin Grzella - Wydanie płyty „Bydgoskie piosenki z teatralnej sceny";
57. Marcin Sauter  - Film dokumentalny krótkometrażowy „Koniec świata w Achnianach";
58. Marcin Wilk - Malarski cykl  „W drodze";
59. Marcin Mikołaj Degowski - Koncert galowy: Bydgoscy muzycy w hołdzie Bobowi Dylanowi wraz z wystawą materiałow archiwalnych; V urodziny cyklu Bydgoscy muzycy;
60. Marek Jastrząb - Wydanie książki – „Po-ranne noce";
61. Marek Noniewicz - Wystawa fotograficzna, warsztaty edukacyjne i prezentacje multimedialne – „Amerykańskie powidoki";
62. Marek Romaniuk  - Spotkania z cyklu „Historia i architektura Bydgoszczy wczoraj i dziś";
63. Marek Żelkowski  - Wydanie książki - sztuka teatralna w II aktach „Biblioteka";
64. Marek Piotr Malinowski - Koncert kwartetu jazzowego z prezentacją własnej twórczości kompozytorskiej oraz realizacja nagrania studyjnego;
65. Maria Jolanta Kowalska  - Wydanie książki  „Dzwonię do Ciebie";
66. Mateusz Kiełtyka  - Upowszechnianie sztuki pantomimicznej : dwukrotne wystawienie spektaklu „Nie -pokój" dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic;
67. Michał Dobrzyński - Skomponowanie i wykonanie utworu muzycznego - Prawykonanie elektronicznej kompozycji "Elektrofonia" na cztery laptopy (wersja kwadrofoniczna);
68. Michał Kubiak - Wystawa rzeźby na III Festiwalu dell’ Arte w Wojanowie;
69. Michał Szymanowski  - Konkurs pianistyczny w Radovljica w Słowenii - W drodze do konkursu Chopinowskiego;
70. Michał Tabaczyński  Wydanie książki - zbiór esejów „Legendy ludu polskiego";
71. Michał Zieliński  - Nagranie płyty zespołu muzyki dawnej Collegium Vocale Bydgoszcz pt. „Na fraszki Jana z Czarnolasu";
72. Miłosz Waligórski  - Przekład i wydanie książki Lajosa Grendela „Poświęcenie hetmana";
73. Monika Wilkiewicz  - Udział Chóru Żeńskiego PRIMO w III Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Rzymie;
74. Monika Wirżajtys  - Wytwórnia bajek - stworzenie książki - instalacji artystycznej dla dzieci;
75. Oleksandr Yankevych  - Organizacja koncertu - studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy „Wieczór Pamięci Niebiańskiej Sotni na Ukrainie";
76. Paulina Gawrych Bukolt  - Spektakl teatralny „Mr Fugu";
77. Piotr Biskupski  - Koncert we Lwowie  - „50-lecie Akademickiej Orkiestry Akademii Muzycznej we Lwowie”;
78. Piotr Kowalski - Nagranie płyty studyjnej zespołu ALHENA;
79. Piotr Nowak  - Międzynarodowy konkurs pianistyczny w Australii - Australian Chopin Piano Competition w Canberra i koncert we Włoszech w Mediolanie;
80. Piotr Nowicki  - Wydanie płyty „Brantales";
81. Piotr Pieńkowski - Udział w prestiżowych ogólnopolskich festiwalach piosenki autorskiej, studenckiej, turystycznej a także poezji śpiewanej i aktywne reprezentowanie twórczości bydgoskiej na deskach ogólnopolskich scen;
82. Roma Warmus  - Koncert poetycko - muzyczny „Rilkiego pieśni życia";
83. Roma Warmus  - Nagranie płyty „Rilkego pieśni życia";
84. Roman Baranowski - Teatralno - muzyczne widowisko - „Wędrownia";
85. Sławomir Janicki  - Udział w Międzynarodowym Festiwalu Wolnej Improwizacji , Free Jazzu i Muzyki Eksperymentalnej w Canbarze (Australia) oraz realizacja nagrań z lokalnym środowiskiem muzyków Sydney i Melbourne;
86. Stefan Pastuszewski  - Wydanie książki - zbioru opowiadań pt. „On";
87. Szymon Godziemba - Trytek  - Koncert i prawykonanie kompozycji bydgoskiego kompozytora Szymona Godziemby Trytka "Etnos";
88. Tomasz Izajasz - Wystawa fotograficzna i kartograficzna z tekstami 240 lat Kanału Bydgoskiego;
89. Tomasz Izajasz  - Piknik historyczny w ramach Nocy Muzeów 2014 nad Kanałem Bydgoskim;
90. Tomasz Pawlicki - Wydanie płyty CD zespołu Trzy Tony – „Lunar Effect”;
91. Tymon Markowski  - Wydanie książki – „Fragmenty Śródmieścia" - Album Fotograficzny;
92. Viktoriia Semenska  - Wystawa grupy artystycznej Schwytani – „OCHŁAP";
93. Waldemar Jan Zyśk  - Wydanie albumu malarstwa z poezją „W bydgoskim atelier";
94. Wojciech Banach  - Wydanie książki poetyckiej „Wybór poezji";
95. Wojciech Górec  - Wydanie książki  Wiersze niepublikowane z lat 1941-1945 Jana Góreca Rosińskiego;
96. Wojciech Trempała - Niewietrzone Miasto - przemysł muzyczny pokolenia przełomu cyfrowego - wydanie książki;
97. Wojciech Woźniak  -Wystawa fotograficzna oraz publikacja katalogu - "Obecność";
98. Zdzisław Pruss - Wydanie książki - zbioru limeryków.