logo miasta - trzy kolorowe spichrze

 

 

Serdecznie zapraszamy na Galę Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” 2017, która odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia o godz. 16:00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej (ul. Gdańska 20).

 

To już XVII edycja ogólnopolskiego konkursu, który ma na celu promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodych ludzi, wrażliwych na potrzeby innych oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.  Co roku wydarzenie to ma rangę święta młodych wolontariuszy oraz możliwość spotkania i integracji osób poświęcających swój czas społecznie dla innych. Gala to okazja, aby choć symbolicznie podziękować im za to wszystko, co robią na co dzień.

 

Konkurs swoje korzenie ma w Warszawie. Zapoczątkowała go Joanna Fabisiak, prezes warszawskiej Fundacji „Świat na tak”. Ustrój Warszawy zakłada funkcjonowanie ośmiu dzielnic-gmin, stąd nazwa „Ośmiu Wspaniałych”. Inspiracją był znany western "Siedmiu Wspaniałych", którego bohaterowie przeciwstawiają się dyktatowi zła w małym meksykańskim miasteczku i zwyciężają. To proste przesłanie – wystarczy niewielu,
by zmienić wiele – nawiązuje do założeń konkursu. Dziś organizowany jest w wielu miastach i miasteczkach na terenie całego kraju, a w finale ogólnopolskiej gali wyróżnieni zostają najlepsi polscy wolontariusze. Tegoroczne eliminacje ogólnopolskie, z udziałem m.in. naszego reprezentanta Bydgoszczy, odbyły się w dniach 6-7 kwietnia w Warszawie, a finał ogólnopolski w tym roku zaplanowano na 16-18 czerwca w Gdańsku.

 

 

W dniu 10.03.2017 w Bydgoszczy odbyły się eliminacje do XVII Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

 

Po wnikliwej analizie zgłoszeń i wysłuchaniu kandydatów, jury wyłoniło laureatów:

 

Zgłoszenia Indywidualne:

I Miejsce - Kozłowski Konrad Robert , Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej 34 Bydgoska Wodna Drużyna Harcerzy „Bryg”

II Miejsce - Gurtatowska Adrianna, Zespół Szkół Medycznych w Bydgoszczy

III Miejsce - Ordak Agnieszka Zofia, Zespół Szkół Medycznych w Bydgoszczy

Zgłoszenia Grupowe ÓSEMKA

- Klub Wolontariusza „JEST MOC” Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy

Zgłoszenia Grupowe ÓSEMECZKA

 - Szkolne Koło Wolontariatu SP nr 378 w Bydgoszczy

 

Przyznano także wyróżnienia (w tym wyróżnienia specjalne):

Binek Oliwia Adrianna, Zespół Szkół Medycznych w Bydgoszczy

Marcichowska Milena Linda, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1

Niemczewska Maria, Zespół Szkół nr 27 w Bydgoszczy

Pusz Laura Maria, Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży oddział Bydgoszcz

Ordak Agata Janina, Zespół Szkół Medycznych w Bydgoszczy

Klub Wolontariusza „Ludzie o dobrym sercu” Zespołu Szkół Medycznych VIII Liceum Ogólnokształcące (Zgłoszenie Grupowe ÓSEMKA)

 

Protokół do pobrania TUTAJ