logo miasta - trzy kolorowe spichrze
  1. Wojciech Banach - Wydanie książki poetyckiej "Strzępy i Pąki";
  2. Agnieszka Borowicz – Kempińska - Wystawa indywidualna Mileny Brudkowskiej "Geometria" Artystki Młodego Pokolenia z Lublina;
  3. Hanna Cander - Realizacja filmu dokumentalnego "Krzysztof Cander - portret artysty malarza";
  4. Aleksander Dętkoś - Wydanie albumu "Aleksander Dętkoś Rzeźba - Sculpture";
  5. Ryszard Długołęcki - Przekład i wydanie "Makbeta" Willama Shakespeare'a;
  6. Michał Dobrzyński - Skomponowanie i prawykonanie utworu bydgoskiego kompozytora Michała Dobrzyńskiego przez Internationale Chopin-Gesellschaft w Wiedniu;
  7. Barbara Dombrowska – Pietrzykowska - Wydanie tomiku poetyckiego "Utkane z mgły nadziei";
  8. Krzysztof Drozdowski - Publikacja albumu "Z lotu ptaka Bydgoszcz na fotografii lotniczej";
  9. Mieczysław Franaszek - "Trzy podróże";
  10. Dariusz Gackowski - Wystawa fotograficzna "TeH2O w obiektywie D.G.";
  11. Adam Gajewski - Wydanie audycji telewizyjnej z cyklu Archiwum "B"  -  "Patronowanie Miasta - Lekcja Pierwsza";
  12. Marcelina Gaworzewska - Wydanie zbioru opowiadań oraz audiobooka autorów związanych z dwumiesięcznikiem "Splot Nieskończoności";
  13. Krzysztof Halicki - Przygotowanie i wydanie książki jubileuszowej "Księga pamiątkowa poświęcona życiu i działalności naukowej i społecznej dr hab. Janusza Kutty";
  14. Jacek Herzberg - Wydanie solowej płyty "Jacek Herzberg - One Man Blues";
  15. Marlena Hypszer - Wystawa "Mali Wielcy Niepokonani i Nieustraszeni";
  16. Tomasz Izajasz - Wystawa "Śluzy starego Kanału Bydgoskiego";
  17. Iwona Jastrzębska - Puzowska - Redakcja tekstu książki monograficznej "Architektura i urbanistyka Bydgoszczy w czasach PRL-u  1945-1989";
  18. Elżbieta Kamińska – Zielińska - Jubileusz 90 - lecia urodzin Jerzego Sulimy – Kamińskiego;
  19. Marcin Karnowski - Wydanie książki "Zawsze jest na krótko";
  20. Dominika Kiss – Orska - Galeria Urząd;
  21. Jerzy Korecki - Książka "Klechdy Rodzinne - Przodkowie";
  22. Maria Jolanta Kowalska - Wydanie książki "Tyle odrodzeń już było" na jubileusz 25 - lecia działalności twórczej;
  23. Piotr Kubiak - Koncert na stulecie niepodległości Polski w marcu 2018 roku;
  24. Wiesława Kluszczyńska - Słowińska - Wydanie książki poetyckiej "aż po pestkę";
  25. Marta Lutrzykowska - Nagranie i wideoklip duetu smyczkowego Pinky Loops;
  26. Tadeusz Meszko - Wydanie audiobooka "Śmieciowi ludzie";
  27. Hanna Okońska - Ratajczak Nagranie płyty CD "Kołysanki";
  28. Katarzyna Olszewska - Udział w międzynarodowym festiwalu muzycznym "La Noche en Madrid 2018" w Hiszpanii;
  29. Anna Osińska - "Z cyklu nauczyciel-uczeń: 100-lecie odzyskania niepodległości - czy pamiętamy? warsztaty plastyczne konkurs";
  30. Grzegorz Pleszyński - Projekt "Granie do obrazów";
  31. Rosiak Emilian, Majewski Antoni - Koncert "Młode Talenty - Bydgoski Duet Wiolonczelowy" w Bibliotece Polskiej w Paryżu;
  32. Alina Rzepecka - Wydanie tomiku poetyckiego "Punkty styczności";
  33. Piotr Schutta - Akcja "Bydgoszcz czuje rytm" - warsztaty bębniarskie wg autorskiego programu Piotra Schutty "Poczuj swój rytm";
  34. Bartłomiej Siwiec - Wydanie powieści "16 schodów. Rozdarcie.";
  35. Agnieszka Sowa - Udział Chóru Akademickiego Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy w VII Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym;
  36. Bożena Sowińska - Wydanie książki "Kulturotwórcza rola książki i biblioteki";
  37. Dominika Szczypka - Udział w festiwalu ProQuartet w Paryżu;
  38. Marcin Szpak -"Entropia" projekt fotograficzny;
  39. Judyta Wenda - Nowa Scena w Bydgoszczy - cykl koncertów i spektakli muzycznych;
  40. Filip Wiśniewski - Realizacja wydarzenia Progressive Evening vol. 3;
  41. Konrad Witek - Nagranie płyty kompaktowej z utworami zespołu Czarna Wołga;
  42. Bartłomiej Wolak - Realizacja teledysku do utworu zespołu CHAINSAW;
  43. Andrzej Wróblewski - Powieść dla młodzieży "Skarb hrabiego";
  44. Małgorzata Żurańska – Wilkowska - Trasa koncertowa zespołu "Jakim cudem" w Szkocji.