PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-01-10, ostatnia aktualizacja: 2013-01-14 11:03:21

Ferie zimowe w Bydgoszczy


Jako jedni z pierwszych w Polsce kujawsko-pomorscy uczniowie skorzystają w tym roku z zimowej przerwy w nauce. Ferie w naszym regionie potrwają od 14 do 27 stycznia. Najmłodsi bydgoszczanie będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych basenów.


Ponad 71 tys. zł przeznaczono z budżetu miasta na dofinansowanie różnych form wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży. Z tej puli ponad 15 tys. zł zarezerwowano dla organizacji pożytku publicznego. O środki te ubiegało się pięć organizacji. Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta z wypoczynku zorganizowanego przez organizacje skorzysta 248 uczniów. 28 z nich z klubem Bushi-do wyjedzie do Poronina na 9-dniowy obóz sportowo wypoczynkowy, aż 100 uczniów weźmie udział w 14-dniowym obozie sportowo-rekreacyjnym w Złotym Stoku organizowanym przez MUKS, a kolejnych 45 podopiecznych UKS Sokół na 7 dni pojedzie na obóz sportowy do Nowego Miasta Lubawskiego. Półkolonie zorganizują: Wiatrak (5-dniowe dla 45 uczniów) i Stowarzyszenie Juvenkracja (5-dniowe dla 30 uczestników).

Ponadto, z dofinansowania na organizację ferii skorzystały szkoły, MDK-i i inne ośrodki dla dzieci i młodzieży. 16 placówek łącznie otrzymało 56 tys. zł. Za te pieniądze zorganizują czas w czasie ferii prawie 1600 uczniom. Będą to obozy sportowo-rekreacyjne, wycieczki krajoznawcze, zajęcia sportowe i artystyczne.

Oferta programowa bydgoskich szkół i MDK-ów w czasie ferii PDF

Garść propozycji na ferie

Baseny. Wzorem lat ubiegłych, dzieci i młodzież z Bydgoszczy do godziny 14.00 mają zapewniony bezpłatny wstęp na basen.

Lodowisko. Dzieci i młodzież będą mogły również korzystać bezpłatnie z lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 65 na osiedlu Fordon.

Boiska „orlik”. W przypadku sprzyjającej pogody będzie możliwość korzystania z „orlików”. Animatorzy i pracownicy obsługi będą obecni na boiskach i czuwać nad ich prawidłowym funkcjonowaniem.

Myślęcinek
Zajęcia w myślęcińskim zoo dla grup zorganizowanych i 50-procentowa zniżka na lodowisku – takie atrakcje czekają dla dzieci w czasie ferii spędzanych w mieście.

Grupy zorganizowane Myślęcinek zaprasza na zajęcia edukacyjne „Nie porzucaj mnie, mój przyjacielu”. Podczas spotkań będzie można zapoznać się m.in. z wężem, jaszczurką, królikiem, świnką morską. Poza tym uczestnicy dowiedzą się, jak opiekować się pupilami, dlaczego są naszymi przyjaciółmi i jak ważna jest odpowiedzialność za nie. Na zajęcia należy zapisać się telefonicznie (52-328-00-08) od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15. Grupy nie mogą liczyć więcej niż 30 osób. Zajęcia trwają do godziny.

Lodowisko - więcej informacji TUTAJ

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego – podobnie jak w latach poprzednich – zaprasza bydgoszczan w wieku od 7 do 12 lat na warsztaty: malarskie, rzeźbiarskie, modelarskie oraz historyczne. Tematy tegorocznych zajęć, z uwagi na obchodzony w 2013 roku jubileusz 90-lecia istnienia Muzeum Okręgowego, związane będą z długoletnią historią placówki i jej istotną, kulturotwórczą rolą w mieście i regionie. Warsztaty będą odbywać się w dniach od 15 do 18 stycznia od 22 do 25 stycznia w godz. od 10.00 do 13.00 w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11. Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów: 52-58-59-910 lub 914, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Szczegóły TUTAJ

Bogaty program na ferie przygotował Pałac Młodzieży. W ofercie: warsztaty teatralne, plastyczne, gry i zabawy. Szczegóły na stronie Pałacu Młodzieży TUTAJ

Specjalne atrakcje na czas ferii zimowych przygotował Miejskie Centrum Kultury. „Jestem Legendą, czyli >druga skóra< z Kostiumerii” to zabawa nie tylko dla młodszych gości MCK. W działającej przez ferie Kostiumerii programu „Archiwum B” będzie można bowiem nie tylko dotknąć strojów i eksponatów pochodzących z naszego „wehikułu czasu”, ale poznać też historię kilku najsłynniejszych fotografii prasowych XX wieku, bohaterów tych zdjęć, kontekst słynnych wydarzeń utrwalonych na kliszy. Za pomocą zaś strojów i rekwizytów każdy będzie miał szansę wystąpić w żywych inscenizacjach tychże legendarnych scen, stając się na swój sposób legendą właśnie.

MCK zaprasza także na warsztaty w pracowni plastycznej, zajęcia taneczne („Zatańcz ze mną, mamo” poprowadzi tancerka flamenco Dorota Dzięcioł) albo stworzenie własnego teatru na bazie bydgoskich legend w ramach zajęć „Cudowianki”. Na specjalne spektakle w czasie ferii zaprasza również działający w gościnnych progach MCK-u Bydgoski Teatr Lalek Buratino.

Szczegóły i rezerwacje na stronie Miejskiego Centrum Kultury TUTAJ. Radzimy się spieszyć, bo na niektóre z zajęć już nie ma wolnych miejsc.

Przypominamy również, że w czasie ferii zimowych (14-25 stycznia) na liniach autobusowych nr: 51, 54, 59, 69, 71, 73, 81, 92, 93 i 94 w dni powszednie będą obowiązywały wakacyjne rozkłady jazdy.

W związku z tym na tabliczkach przystankowych, jak również w pasażerskiej informacji internetowej, chcąc poznać poprawne godziny odjazdów dla rozkładu jazdy ważnego w dzień powszedni należy odczytać dane z kolumny „POWSZEDNIE WAKACYJNE”. Pozostałe linie autobusowe oraz wszystkie linie tramwajowe będą kursowały według rozkładów jazdy obowiązujących w dni powszednie. Na liniach nr 73 i 92 nie będą wykonywane dodatkowe kursy oznaczone literą "r" - tylko w dni nauki szkolnej.


Ferie zimowe w Bydgoszczy

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Życzenia prezydenta
Bydgoszcz, Wielkanoc 2013.
   
W poniedziałek wielkanocny Urząd Miasta będzie nieczynny
Informujemy że Urząd Miasta Bydgoszczy 1 kwietnia (poniedziałek) będzie nieczynny.
   
Propozycje na nadchodzący weekend
Propozycje na weekend przygotowane przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
Rekrutacja do przedszkoli publicznych
Urząd Miasta Bydgoszczy informuje, że tegoroczna rekrutacja do przedszkoli publicznych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Bydgoszcz, prowadzona będzie, wzorem lat ubiegłych, za pośrednictwem systemu elektronicznego.
   
Remonty dróg utwardzonych i gruntowych
Zobacz gdzie i kiedy pojawią się ekipy drogowców w ramach akcji pozimowych napraw bydgoskich ulic.
pokaż więcej