PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-05-15, ostatnia aktualizacja: 2013-08-22 11:52:42

Bydgoska Rodzina 3+, czyli miasto wspiera rodziny wielodzietne


- Podczas majowej sesji Rady Miasta chcę zgłosić projekt uchwały dotyczącej wspierania przez miasto rodzin wielodzietnych w ramach Programu Bydgoska Rodzina 3+ – zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
W Bydgoszczy mamy ponad 3 tys. rodzin, które wychowują troje lub więcej dzieci. Wszystkie one będą mogły stać się beneficjentami Programu Bydgoska Rodzina 3+. Elementem programu będzie Bydgoska Karta Rodzinna, która umożliwi skorzystanie ze zniżek m.in. w miejskich placówkach kultury, klubach sportowych, w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, na basenach czy na lodowisku. Lista instytucji, które zadeklarowały gotowość do przyłączenia się do programu TUTAJ

konferencja3+_2

- Oczywiście to dopiero początek programu. Liczymy na to, że przyłączą się do niego także prywatne firmy. Mamy już pierwsze sygnały od podmiotów prowadzących działalność na terenie Myślęcinka, że chcą w ramach Programu Bydgoska Rodzina 3+ wspierać razem z nami rodziny wielodzietne. Z takimi firmami będziemy podpisywać stosowne porozumienia – wyjaśnia prezydent Rafał Bruski. – W miejscach, które będą honorowały Bydgoską Kartę Rodzinną, pojawią się naklejki o tym informujące. Jako samorządowiec chcę wspierać rodziny wielodzietne. Problem małej liczby dzieci nie dotyczy tylko Bydgoszczy – to problem ogólnopolski. Zależy nam, aby w Bydgoszczy rodziło się więcej dzieci i aby rodzinom wielodzietnym żyło się lżej. Stąd idea Programu Bydgoska Rodzina 3+ – mówi Rafał Bruski.

Jeśli Rada Miasta podczas majowej sesji zaakceptuje propozycję prezydenta, to pierwsze Bydgoskie Karty Rodzinne będą mogły być wydane już w czerwcu. Żeby otrzymać kartę, trzeba będzie zgłosić się do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta (ul. Przyrzecze 13). O kartę ubiegać może się każda rodzina wychowująca co najmniej troje dzieci w wieku do 18. roku życia (lub do 25 r.ż. w przypadku pełnoletnich dzieci kontynuujących naukę).

konferencja3+_1

Jedną z takich rodzin są Anna i Tomasz Sikorscy, którzy wychowują pięcioro dzieci w wieku 3, 6, 8, 11 i 14 lat. – Program Bydgoska Rodzina 3+ to wyraz świadomości miasta, jak ważną pracę wykonują rodzice – podkreśla Anna Sikorska, która wraz z mężem wychowuje dwie córki i trzech synów. Należą do Związku Dużych Rodzin i działają w bydgoskim kole tego ogólnopolskiego związku. – Wprowadzenie programu to dostrzeżenie znaczenia niewidocznej na co dzień pracy i kosztów zwykłego życia rodzinnego. Częstokroć nie chodzimy do teatru, kina czy do muzeum, bo dla siedmioosobowej rodziny to spory wydatek. A takie wyjście to otwarcie nowych horyzontów, uwrażliwienie dzieci na różne przejawy sztuki. Wszystkim młodym rodzinom mogę jednak powiedzieć jedno: nasze dzieci to coś najwspanialszego, co mogło nas spotkać. Ja nie pracuję zawodowo, przy pięciorgu dzieci jest dużo więcej problemów i finansowych i organizacyjnych, ale posiadanie większej ilości dzieci – mimo trudu – to super sprawa! – dodaje.

naklejka

- Nieprzypadkowo założenia Programu Bydgoska Rodzina 3+ przedstawiamy dzisiaj, 15 maja. Dziś bowiem obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 r. – zaznacza prezydent Rafał Bruski. – Mamy nadzieję, że nasz program spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno rodzin, jak i firm oraz instytucji, które będą chciały poprzez Bydgoską Kartę Rodzinną wesprzeć rodziny wielodzietne. Jako samorząd w przyszłości na pewno rozważymy możliwość poszerzenia oferty karty np. o ulgi w opłatach za żłobki i przedszkola, komunikację publiczną czy może za odpady komunalne – dodaje prezydent Bydgoszczy.


Bydgoska Rodzina 3+, czyli miasto wspiera rodziny wielodzietne

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
W Bydgoszczy będzie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej!
Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło, że w wyniku przeprowadzonego konkursu w Bydgoszczy działać będzie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Już w lipcu pierwsze przedsięwzięcia w ramach ośrodka.
   
Łuczniczka znów pełna fantastycznych kibiców
Pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Polscy siatkarze niesieni fantastycznym dopingiem wypełnionej po brzegi hali Łuczniczka pokonali Argentyńczyków 3:2.
   
Masterplan dla kultury
Wczoraj, tj.27 czerwca na Małej Scenie Teatru Polskiego Prezydent Rafał Bruski i zastępca prezydenta Jan Szopiński uczestniczyli w oficjalnej prezentacji dokumentu–Obywatelska Strategia Rozwoju Kultury Masterplan dla kultury Bydgoszczy na lata 2013-2020.
   
Bądź widoczny razem z miastem, swoim patronem
Jesteś organizatorem ciekawych, nietuzinkowych przedsięwzięć, które warto nagłośnić? Miasto Bydgoszcz ma dla Ciebie ciekawą ofertę.
   
Wileńska 10 – nowa inwestycja w Śródmieściu
Wielorodzinny budynek mieszkalny, zlokalizowany w samym centrum Bydgoszczy, czyli ul. Wileńska 10. To będzie nowy adres 30 rodzin, które zamieszkają w pobliżu pl. Piastowskiego.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise