PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
   Kultura, sztuka, historia
Nazwa organizacjiFundacja 'Nowe Pokolenie' w hołdzie Janowi Pawłowi II - organizacja pożytku publicznego
Adresul. A. G. Siedleckiego 12 85-869 Bydgoszcz
Telefon(52)371-10-51
fax(52)371-10-51
E-mailfundacja@nowe-pokolenie.pl
Strona WWWhttp://www.nowe-pokolenie.pl
Osoba kontaktowaJoanna Dobska Dyrektor Biura Fundacji
Cele statutowe
i opis działalności

FUNDACJA NOWE POKOLENIE W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II jest organizacją pożytku publicznego, pomagającą dzieciom z domów dziecka. Staramy się sprawić, aby i one miały wspomnienia z dzieciństwa wywołujące uśmiech. Wśród tej młodzieży jest wielu utalentowanych młodych ludzi. Między innymi te talenty staramy się odkryć i wspierać ich dalszy rozwój. Jak to robimy?

- fundujemy stypendia dla utalentowanych dzieci i młodzieży - program MOZART,
- pomagamy dzieciom i młodzieży uzdolnionym artystycznie,

ORGANIZUJEMY OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL RADOSNYCH SERC

- realizujemy wieloetapowy program zajęć terapeutyczno-edukacyjnych dla młodzieży opuszczającej domy dziecka - program EPIKUR

- czynimy starania, aby uruchomić ośrodek warsztatowo-wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży z domów dziecka, w którym mogłyby one uczestniczyć w warsztatach artystycznych, plenerach malarskich itp., ale także otrzymać inną, wykwalifikowaną i fachową pomoc,np psychologa czy terapeuty.

Naszym autorskim projektem jest Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc - przegląd twórczości artystycznej dzieci z Domów Dziecka. W roku 2005 w festiwalu wzięło udział ponad 1200 dzieci ze 126 placówek całej Polski. Zorganizowaliśmy eliminacje i półfinały konkursowe w Katowicach (7 województw) i Bydgoszczy (8 województw). Zmagania finałowe, do których zakwalifikowało się 117 dzieci w 5 kategoriach trwały 3 dni. Zakończeniem festiwalu był koncert galowy, w którym wystąpiły dzieci wspólnie z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Dla najzdolniejszych dzieci -laureatów konkursu -fundujemy stypendia. Przy fundacji działa Szkoła Muzyki i Rysunku "MUZA" która kształci uzdolnioną młodzież i dzieci. Bez życzliwości i wsparcia osób rozumiejących bardzo smutny, a często tragiczny los dzieci z domów dziecka nie uda nam się zrealizować tych ambitnych planów. Naszym celem nie jest zastępowanie instytucji państwowych, które powołane są do opieki nad dziećmi z domów dziecka. Rząd zapewnia tym młodym ludziom podstawową opiekę socjalną, natomiast my chcemy im dodatkowo pomóc w rozwoju ich, często bardzo dużych, uzdolnień. Dlatego mamy nadzieję, że nasza działalność spotka się z poparciem i przychylnością z wielu życzliwych osób, instytucji, firm oraz mediów.

Typ organizacjiFundacje
    Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

    For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

    For business -> The Office of Investor Service and Enterprise