logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Koronawirus. Informator dla przedsiębiorców
Co oznacza dla przedsiębiorców specustawa dot. COVID-19? Jakie są zalecenia administracji rządowej i samorządowej dla prowadzących własny biznes w związku z epidemią? Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego przygotowała informator dla biznesu w związku z koronawirusem.


W związku ze stanem epidemii w Polsce Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego prowadzi specjalny informator dedykowany przedsiębiorcom. W specjalnej zakładce na stronie barr.pl  zbierane są bieżące informacje, niezbędne wnioski i dokumenty oraz obowiązujące zalecenia instytucji krajowych i samorządowych, które odpowiadają za ograniczanie rozprzestrzeniania się epidemii.

W informatorze, zbierane są w jednym miejscu najważniejsze przekierowania do stron źródłowych związanych z epidemią koronawirusa:
·         Omówienie rozwiązań przyjętych w specustawie
·         Na co może liczyć pracownik i jakie ulgi przysługują pracodawcy
·         Niezbędne wnioski dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
·         Uprawnienia przy poddaniu się kwarantannie lub izolacji
·         Zalecenia Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego
·         Działania pomocowe Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
·         Komunikaty Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Informator dla biznesu w związku z koronawirusem znajduje się TUTAJ.

Wsparcie miasta dla przedsiębiorców
Prezydent Miasta Bydgoszczy kieruje pomoc do przedsiębiorców, którzy zostali dotknięci ograniczeniami w prowadzonej działalności gospodarczej w usługach oraz handlu. Więcej o pakiecie pomocowym znajduje się w tekście „Bydgoski Pakiet Pomocy dla Przedsiębiorców”

Przedsiębiorcy, którzy wstrzymali działalność gospodarczą w związku z epidemią koronawirusa, nie muszą płacić za wywóz śmieci. Szczegóły TUTAJ.

Miasto oferuje także bezpłatne wsparcie promocyjne zamkniętych restauracji i lokali gastronomicznych na miejskiej stronie www.bydgoszcz.pl (szczegóły akcji TUTAJ), a także promuje lokalnych przedsiębiorców, którzy oferują swoje usługi i towary w zmienionej formie.