logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Sukcesy żużlowców z Bydgoszczy!

Zawodnik Abramczyk Polonii Wiktor Przyjemski wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów do lat 19. Młody żużlowiec wygrał wszystkie biegu podczas rozgrywanych w Gorzowie zawodów.

Przyjemski stawiany był w gronie faworytów do zwycięstwa. Od swojego pierwszego startu doskonale radził sobie na torze w Gorzowie. Pierwsze serie pokazały, że najgroźniejszym rywalem bydgoszczanina będzie inny Polak - Damian Ratajczak z Unii Leszno. Obaj spotkali się w 15 biegu. Startujący z czwartego pola Przyjemski pewnie zwyciężył. W ostatnim swoim starcie przypieczętował tylko sukces. Srebro wywalczył Ratajczak, a brąz Norweg Mathias Pollestad.

Indywidualne Mistrzostwo Europy Juniorów do lat 19 jest kolejnym sukcesem Wiktora Przyjemskiego. Przypomnijmy, że tydzień temu w Rydze wspólnie z kolegami żużlowiec Abramczyk Polonii świętował złoto w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów.

W sobotę powody do radości miał również inny wychowanek bydgoskiej Polonii Szymon Woźniak. Startujący obecnie w barwach klubu z Gorzowa żużlowiec zajął 3. miejsce podczas rozgrywanego w szwedzkim Gislaved Grand Prix Challange. Dzięki temu w sezonie 2024 rywalizować będzie podczas serii turniejów Grand Prix o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata.