logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Stadion będzie gotowy na duże imprezy
Rozpoczęła się budowa dodatkowego zaplecza sanitarnego przy stadionie Zawiszy. Dzięki niemu łatwiej będzie organizować duże imprezy. Nowy budynek ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz mam karmiących dzieci. Inwestycja kosztuje blisko 2 mln zł.


Do tej pory kibice mogli korzystać z pomieszczeniem sanitarnych zlokalizowanych przy trybunie wschodniej od strony ul. Gdańskiej. Nowe zaplecze będzie przeznaczone dla kibiców zasiadających na trybunach po przeciwległej stronie. Budowany jest nowy jednokondygnacyjny budynek od strony wschodniej. Zostanie on podzielony na trzy strefy. W pierwszej zlokalizowano węzeł sanitarny dla mężczyzn, w drugiej węzeł sanitarny dla kobiet, natomiast w trzeciej węzeł sanitarny dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz pomieszczenie dla matki karmiącej. Zakłada się, że węzły sanitarne z pierwszej i drugiej strefy otwarte będą tylko w czasie trwania imprez sportowych. Natomiast węzeł z trzeciej strefy będzie ogólnodostępny i czynny cały czas.
Obiekt wyposażony będzie w niezbędne instalacje. Kolorystyka ma współgrać ze stadionem. Na elewacji zastosowany zostanie tynk i okładziny o szarym odcieniu. Stolarka okienna i drzwiowa będzie natomiast w kolorze granatowym.

Wykonawcą inwestycji jest firma Bydgosta, która wygrała przetarg na to zadanie. Zadanie pochłonie 1,82 mln zł. Rozpoczęły się prace geodezyjne i rozbierana jest nawierzchnia części parkingu, gdzie budowane będą wkrótce fundamenty obiektu. Zakończenie wszystkich  prac planowane jest wiosną przyszłego roku.
Dzięki nowemu zapleczu sanitarnemu łatwiej będzie organizować duże imprezy, między innymi planowane na przyszły rok Mistrzostwa Świata FIFA U-20 World CUP Poland 2019.