logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w czwartej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon
Zawody odbywają się w samym centrum miasta, a szybkie i widowiskowe trasy przyciągają coraz więcej uczestników i kibiców. W tym roku ponad 4500 zawodników: triathlonistów, biegaczy oraz uczestników zawodów dla dzieci wzięło udział w rywalizacji.


Zmagania odbyły się na dwóch dystansach:
1/8, dystans super krótki (475 m pływania/22 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),
1/4, dystans krótki (950 m pływania/44 km jazdy rowerem /10,8 km biegu).Od tego roku uczestnicy mogli zmierzyć się także z nowym dystansem (1/2 – 1900m pływania, 90km roweru i 21km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, odbyła się także rywalizacja sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także Mistrzostwa Polski osób niewidomych i niedowidzących oraz Quadrathlon.

Nowością w tegorocznej edycji były zawody dla dzieci: Dadelo Tri-Fun, w których wzięło udział blisko 300 najmłodszych.

Impreza jest Ambasadorem Marki Aktywna Bydgoszcz - miejskiego projektu będącego częścią Strategii Rozwoju Sportu Miasta Bydgoszczy do 2030 roku w zakresie programów sektorowych w tym promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Stanowi szczególną formę wyróżnienia, wsparcia i promocji projektów, przedsięwzięć i inicjatyw o zasięgu ogólnopolskim promujących miasto Bydgoszcz poprzez sport. Umowa na finansowe wsparcie przez miasto wydarzenia Triathlon Bydgoszcz podpisana została na trzy lata (2017-2019). Poprzednie dwie edycje imprezy triathlonowej również były dotowane z budżetu Bydgoszczy.

Zawodom sportowym towarzyszyło mnóstwo atrakcji:
Food Truck Festiwal.Ponad dwadzieścia food trucków z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą całego świata zaparkowała przy Nowym Torbydzie. Street food to najszybciej rozwijający się w Polsce trend kulinarny.

Strefa EXPO
Na EXPO Enea Bydgoszcz Triathlon 2018 swoją ofertę zaprezentowali czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego. W strefie targowej pojawiło się ponad 40 wystawców z szeroką ofertą nie tylko dla zaawansowanych triathlonistów.

Strefa Zdrowia
Nowością na Enea Bydgoszcz Triathlon była Strefa Zdrowia z dostępem do bezpłatnych badań, nie tylko dla sportowców. Partnerzy medyczni zaangażowali się w przekrojowe, nieodpłatne zbadanie wszystkich chętnych, którzy odwiedzili Strefę Zdrowia w EXPO
Więcej informacji o wydarzeniu: www.BydgoszczTriathlon.pl