logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kolejny świetny sezon Zawiszy

Za kajakarkami i kajakarzami z SK Zawisza obfitujący w medale sezon. W poniedziałek (11.09) w naszymi sportowcami spotkał się prezydent Rafał Bruski.

Kajakarki i kajakarze z Bydgoszczy obecny rok uznać mogą za bardzo udany. W sumie w różnych kategoriach wiekowych na imprezach rangi mistrzostw świata i Europy reprezentanci Zawiszy wywalczyli 12 medali.
- Co roku spotykamy się, by uhonorować zawodniczki i zawodników, którzy ciężko pracują, by zdobywać medale. Cieszę się, że to grono stale się powiększa -  mówił Waldemar Keister, prezes Stowarzyszenia Kajakowego Zawisza.
Podczas odbywających się w niemieckim Duisburgu mistrzostw świata seniorów Helena Wiśniewska wywalczyła złoty (K-2 200 m) i srebrny medal (K-2 500 m). Na podium stanęła również Dominika Putto - srebro (K-4 500 m) i brąz (K-1 200 m). Co ważne, obie nasze kajakarki wspólnie z osadami, w których płynęły wywalczyły kwalifikacje olimpijskie na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu.
- Medale na pewno cieszą i motywują do dalszej, ciężkiej pracy, ale równie ważne są kwalifikacje olimpijskie. Jesteśmy bardzo zadowolone, że udało się je uzyskać - mówiły zgodnie nasze medalistki.

Nagrodę od prezydenta otrzymał również Norman Zezula, który w Duisburgu wywalczył srebro w C-4 500 m.
W 2023 r. duże sukcesy odnieśli również - Juliusz Kitewski, który wywalczył srebrny medal (C-4 500 m) mistrzostw świata U23 i juniorów we włoskim Auronzo, Paweł Słowiński zdobywca medali srebrnego (K-2 500 m) i brązowego (K-4 500m) w Auronzo. We Włoszech na podium stanęła również kanadyjkarka Amelia Braun, która w mix sztafecie C-1 5000 m wywalczyła złoto.
- Z roku na rok kajakarki i kajakarze Zawiszy zdobywają coraz więcej medali. To oczywiście zasługa samych sportowców, ale też ich trenerów, działaczy, którzy zapewniają warunki do rozwoju. Zwracam się teraz do najmłodszych. Powiedzcie rodzicom, że jesteście w klubie w którym skazani jesteście na sukces. Jeśli będziecie ciężko pracować za kilka lat medale zawisną i na waszych szyjach - mówił prezydent Rafał Bruski.

Oprócz medalistów wyróżnienia z rąk prezydenta Bydgoszczy otrzymali również uczestnicy impreza rangi mistrzostw świata i Europy oraz ich trenerzy. Wyjątkowe, zrobione własnoręcznie medale naszym utytułowanym sportowcom wręczyli najmłodsi adepci kajakarstwa w Zawiszy.

Lista wyróżnionych: Helena Wiśniewska, Dominika Putto, Amelia Braun, Katarzyna Kołodziejczyk, Sandra Ostrowska, Julia Górska, Julia Krajewska, Julia Kończal-Bohn, Norman Zezula, Juliusz Kitewski, Paweł Słowiński oraz trenerzy: Maciej Juhnke, Michał Ruczyński, Mariusz Słowiński, Radosław Kwasigroch oraz prezes Waldemar Keister.