logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Duński triumf na torze w Bydgoszczy

Leon Madsen zwyciężył w sobotę (09.09) w rozgrywanym na torze Polonii trzecim turnieju SEC Speedway European Championship. Na najbliższym stopniu podium stanął polski żużlowiec Dominik Kubera.

Już po raz trzeci w naszym mieście odbywały się zawody z cyklu Speedway European Championship. Co ciekawe po raz trzeci ich triumfatorem okazał się Leon Madsen. W sobotę Duńczyk kiepsko rozpoczął rywalizację. W swoim pierwszym starcie linię mety minął dopiero na trzecim miejscu. W zasadniczej części zawodów prawdziwym dominatorem był reprezentant Polski Janusz Kołodziej. Startujący na co dzień w klubie z Leszna żużlowiec doskonale radził sobie na bydgoskim torze i wydawało się, że tak, jak podczas ostatniego turnieju w Guestrow, także i tym razem pewnie zwycięży. Tak się jednak nie stało. W biegu finałowym mieliśmy rywalizację polsko-duńską. Pod taśmą stanęli Leon Madsen, jego rodak Mikkel Michelsen oraz Kołodziej i Dominik Kubera. Duńczycy zwyciężyli i to oni mogli cieszyć się z triumfu przed licznie zgromadzoną bydgoską publicznością.

Ostatnie zawody tegorocznego cyklu SEC odbędą się 22 września w czeskich Pardubicach. W klasyfikacji generalnej na czele jest Mikkel Michelsen (43 pkt.) przed Leonem Madsenem (35) i Januszem Kołodziejem (31).

Wyniki z Bydgoszczy: 1. Leon Madsen (Dania) - 15 + 1. miejsce w finale; 2. Mikkel Michelsen (Dania) - 14 + 2. miejsce w finale; 3. Dominik Kubera (Polska) - 10 + 3. miejsce w finale; 4. Janusz Kołodziej (Polska) - 14 + 4. miejsce w finale; 5. Kai Huckenbeck (Niemcy) - 10; 6. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 9; 7. Patryk Dudek (Polska) - 9; 8. Andrej Lebiediew (Łotwa) - 9; 9. Andreas Lyager (Dania) - 8; 10. Szymon Woźniak (Polska) - 6; 11. Kacper Woryna (Polska) - 6; 12. Adam Ellis (Wielka Brytania) - 6; 13. Dimitri Berge (Francja) - 5; 14. Grzegorz Zengota (Polska) - 2; 15. Jan Kvech (Czechy) - 1; 16. Vaclav Milik (Czechy) - 1; 17. Kacper Pludra (Polska) - 1.