logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Biegać, by pomóc – również w Bydgoszczy
Już 16 września w 12 miastach w Polsce odbędzie się 3. PKO Bieg Charytatywny. Na biegowej mapie nie może zabraknąć stolicy polskiej lekkoatletyki – biegamy na bydgoskim stadionie Zawiszy!


W najbliższą sobotę, 2 września, o godz. 11.00 ruszają zapisy - TUTAJ. Impreza odbędzie się w sobotę 16 września 2017 r. jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski: w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Zbierz pięcioosobową drużynę i pomagaj z każdym krokiem! Do udziału w akcji zachęcamy tez najmłodszych – biegowi sztafetowemu dorosłych towarzyszyć będzie PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Bieg rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria – 4-7 lat, II kategoria – 8-10 lat, III kategoria – 11-12 lat. Dystans biegu w ramach Imprezy dla I kategorii wiekowej wynosi 400m, dla II kategorii wiekowej 600m, natomiast dla III kategorii wiekowej 800m.

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa PKO Banku Polskiego, która odbywa się zawsze we wrześniu pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach kraju. Tego samego dnia o tej samej godzinie pięcioosobowe drużyny pokonują kolejne okrążenia, a ich zaangażowanie przeliczane jest na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w regionach, w których odbywają się zawody. Środki na ten cel przekazuje Fundacja PKO Banku Polskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymują w pakietach startowych koszulkę oraz medal na ukończenie biegu, a na najlepsze zespoły czekają nagrody. Inicjatywę wspierają co roku celebryci i znani sportowcy.

Jednym z nich jest Sebastian Chmara, były znakomity wieloboista, halowy mistrz świata (1999), w latach 2011-2013 zastępca prezydenta Bydgoszczy, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Obejrzyj film, w którym Sebastian Chmara zaprasza do udziału w biegu TUTAJ.