logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2018/2019 Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego WiekuPracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2018/2019 Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędzie się we środę 10 października 2018 r. o godz. 16:00 w Kinoteatrze Klubu Pomorskiego Okręgu Wojskowego przy ul. Generała Józefa Dwernickiego w Bydgoszczy.

Uroczystość uświetni wykład pt „Czy dyplomacja jest dzisiaj potrzebna?", który wygłosi dr Grzegorz Dziemidowicz, egiptolog  – uczestnik słynnej polskiej ekspedycji archeologicznej prof. Michałowskiego do Egiptu, dziennikarz Polskiego Radia i TVP, ambasador Polski w Egipcie, Sudanie i Grecji, dyrektor Akademii Dyplomatycznej  MSZ, a obecnie wykładowca Collegium Civitas oraz Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego. W części artystycznej wystąpi Zespół „Polskie Kwiaty” z Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża w Brąchnówku zdobywca pierwszego miejsca w kategorii muzyka 18.

Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018 we Włocławku. Od godziny 15:00 w Kinoteatrze będą czekały na Państwa liczne stoiska promocyjne naszych Partnerów. Wstęp za okazaniem aktualnego indeksu słuchacza lub zaproszenia.

Kujawski Uniwersytet Trzeciego Wieku jest jednym z projektów edukacyjnych Pracowni Integracji Międzypokoleniowej skierowanych do osób 50+. KUTW to wykłady o profilu ogólnoakademickim oraz zajęcia dodatkowe.

(plastyka, muzyka, teatr i inne). Uniwersytet został założony w lutym 2016 roku przez Dyrektor KPCK Ewę Krupę oraz Kierownika PIM Juliana Waszaka. Kiedy przygotowywaliśmy projekt zakładaliśmy funkcjonowanie jednej grupy słuchaczy liczącej 100 seniorów. Byliśmy mile zaskoczeni kiedy w ciągu 3 dni zgłosiło się do nas i wypełniło dokumenty rekrutacyjne ponad 500 zainteresowanych. W chwili obecnej w „Kujawiaku” funkcjonują cztery grupy słuchaczy, każda z nich liczy od 120 do 150 osób. Opiekę merytoryczną nad UTW sprawuje Rada Naukowo-Programowa składająca się z 15 bydgoskich naukowców, której przewodniczącym jest dr hab. Janusz Sytnik-Czetwertyński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Zajęcia Uniwersytetu odbywają się w Salonie Hoffman KPCK przy Placu Kościeleckich 6 w Bydgoszczy.

Źródło: www.kpck.pl/pracownia-integracji-miedzypokoleniowej