logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zwiedzili "Wenecję Północy".80-osobowa grupa seniorów z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy odwiedziła Sankt Petersburg. Miasto słynie z zabytków,  kanałów oraz tzw. "białych nocy", na długo pozostanie w pamięci seniorów KUTW.

Pierwszego dnia bydgoszczanie rozpoczęli zwiedzanie od Twierdzy Pietropawłowskiej. To najstarsza budowla w mieście, założona przez Piotra I w 1703r. Miała służyć do obrony przed Szwedami. Twierdza składała się z 6 bastionów, dwóch rawelinów oraz baszty. Z twierdzy wycieczka udała się do miejsca cumowania krążownika „Aurora”.

7 listopada 1917 roku o godzinie 21.40 z działa „Aurory” stojącej na Newie oddano strzał ślepym nabojem. Był to sygnał do szturmu na Pałac Zimowy. Na zakończenie 90-osobowa grupa zwiedziła muzeum w „Ermitażu”. To jedno z największych muzeów sztuki na świecie. Posiada ono w swoich zbiorach imponującą kolekcję ponad trzech milionów eksponatów. Tylko niewielka ich część dostępna jest dla zwiedzających w sześciu budynkach wokół Placu Pałacowego zbudowanego na Wyspie Wasiljewskiej.

W każdym miejscu postoju seniorzy z Bydgoszczy promowali swoje miasto poprzez rozwieszanie flag i banerów.

Źródło: Milosz Sałaciński