logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dzień Kobiet z Kazimierzowskim UTW11 marca 2017 r. sekcja wolontariacka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowała Paniom z Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi piękną uroczystość z okazji Dnia Kobiet.

Program artystyczny przygotowali: Basia i Tadeusz Kochańscy oraz Helenka Wyrzykowska. Słodki poczęstunek ufundowali natomiast słuchacze Kazimierzowskiego UTW. Część pieniędzy zebrano także podczas zabawy karnawałowej w Pubie "Kogut", jak również dzięki pomocy indywidualnych darczyńców o wielkim sercu.

Za zebrane pieniądze zakupiono m.in. ciasta oraz kawę i herbatę. Z kolei swoimi wypiekami zaimponowała Paniom: Ania Cyrankowska, Basia Olejniczak oraz Zosia Jaworska.

Po występach artystycznych i słodkim poczęstunku znalazł się czas na wspólne pląsy, zdjęcia, miłe słowa i gesty. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Elżbieta Rusielewicz - doradca Prezydenta Bydgoszczy, która   życzyła uczestnikom realizacji wszelkich marzeń.

Spotkanie z okazji "Dnia Kobiet" z Paniami z Ośrodka przy ul. Polanka 1 nie było pierwszą tego rodzaju inicjatywą sekcji wolontariackiej Kazimierzowskiego UTW. Wcześniej Zosia Jaworska ze swoją grupą zorganizowała także „Dzień Dziecka” oraz pozyskała sponsora, który dofinansował gwiazdkę w Ośrodku dla Pań i ich dzieci.  

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska, Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku