logo miasta - trzy kolorowe spichrze

ME U23: ostatnie przygotowania przed otwarciem
Stadion Zawiszy od wczesnego ranka tętni życiem. W czwartek początek rywalizacji lekkoatletów w ramach 11. Mistrzostw Europy U23. A już w środę (12.07) wieczorem, o godz. 19.00, na Wyspie Młyńskiej uroczyste otwarcie i koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego. Wstęp wolny.


Bydgoszcz na mistrzostwach reprezentować będzie troje zawodników: płotkarze Marlena Morton i Kacper Schubert oraz tyczkarka Kamila Przybyła. Szczególnie ostatnie wyniki Marleny Morton, podopiecznej rekordzisty Polski Artura Kohutka, dają nadzieję na udany występ. Wysoko na listach rankingowych  tegorocznego sezonu letniego znajduje się z kolei zawodnik z regionu, Norbert Kobielski. Skoczek z Inowrocławia jest aktualnie na czwartym miejscu z wynikiem 2.26.

Ostatnie treningi odbyli w środę nie tylko Polacy. Hiszpanki ćwiczyły zmiany sztafetowe, Brytyjki sprawdzały szybkość bydgoskiej bieżni, a Włosi wyrzutnię do rzutu młotem.

Bydgoszczan zapraszamy na stadion już od czwartku – bilety można nabywać w kasach stadionu, a w środę wieczorem, o godz. 19.00, na oficjalne otwarcie mistrzostw Europy U23 na Wyspę Młyńską. Po prezentacji wszystkich reprezentacji odbędzie się koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Krystyny Prońko, Janusza Szroma i laureatów festiwalu „Serca biciem”.

Fot. Roman Bosiacki