logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoskie firmy dostarczyły choinkę dla Papieża!
Dwie bydgoskie firmy HR Polska oraz Ol-Trans dostarczyły bożonarodzeniowe drzewko dla Papieża Franciszka, które ozdobi Plac św. Piotra w Watykanie.


Choinka pokonała ponad dwa tysiące kilometrów. Ma dwadzieścia osiem metrów długości, a średnica korony liczy prawie dziewięć metrów. Drzewko wyruszyło 11 listopada z Ełku, a po 12 dniach dotarło do Watykanu.

Drzewko zostało pięknie ozdobione lampkami i bombkami, które zaprojektowane zostały przez dzieci z włoskich szpitali, oraz mieszkańców Spoleto i Nursji, poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Włochy w zeszłym roku.

W czwartek (7 grudnia) odbyło się uroczyste zapalenie lampek i oficjalne spotkanie z papieżem Franciszkiem. Podczas ceremonii choinka została poświęcona, a na specjalnej audiencji papież spotkał się z delegacją z Polski reprezentującą darczyńców drzewka.

Bożonarodzeniowa Choinka dla Papieża to kontynuacja pięknej tradycji, która nieodłącznie wpisuje się w pontyfikat Jana Pawła II. Akcja podkreśla wyjątkowość świąt Bożego Narodzenia w ujęciu tradycji chrześcijańskiej, wartości rodzinnych, a także wspomnień związanych z papieżem Polakiem.

Ponadto, tegoroczne wydarzenie to jubileuszowy dar dla Ojca Świętego Franciszka, wyrażający wdzięczność za 25 lat istnienia nowych struktur kościelnych w Polsce.