logo miasta - trzy kolorowe spichrze
 1. Na podstawie komunikatu Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o zamknięciu przejścia dla pieszych (kładka) przy ulicy Grunwaldzkiej / Czarna Droga. Powodem utrudnień jest uszkodzona balustrada, która stwarza zagrożenie dla pieszych i pojazdów.

 2. Informacja WIOŚ w Bydgoszczy w sprawie pyłu Saharyjskiego:

  W dniu 8 stycznia 2018 r. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska przekazał do WIOŚ w Bydgoszczy informację o możliwym wpływie w połowie bieżącego tygodnia pyłu saharyjskiego na jakość powietrza. Duże ilości pyłu znad Sahary w wyniku południowych wiatrów mogą dotrzeć przez Morze Śródziemne do zachodniej i środkowej Europy w ciągu najbliższych dni. Według prognoz we wtorek 9 stycznia największe ilości pyłu znad Sahary mają dotrzeć do Włoch w region alpejski oraz znaczna koncentracja może występować w całych Niemczech, krajach Beneluksu  i na Wyspach Brytyjskich. Do połowy tygodnia pył saharyjski najprawdopodobniej dotrze do południowej Skandynawii.
  Opadający pył może osiadać np. na szybach i karoseriach samochodowych. Bieżące dane ze stacji monitoringu powietrza nie wskazują, że ma on wpływ na jakość powietrza.

 3. INFORMACJA NA TEMAT AWARII ELEKTROWNI JĄDROWEJ CHMIELNICKI NA UKRAINIE:

  "PAA - pragnę poinformować, że operator ukraińskich elektrowni jądrowych (spółka Energoatom)  poinformował na swojej stronie internetowej, że blok numer dwa elektrowni jądrowej Chmielnicki na Ukrainie został odłączony od sieci w celu rozwiązania problemów z systemem sterowania i ochrony reaktora.
  3 stycznia 2018 r., o godzinie 01:57 (0:57 czasu polskiego) blok numer dwa w Elektrowni Chmielnicki został odłączony od sieci w celu uszczelnienia powierzchni znajdującej się nad napędem systemu sterowania i ochrony reaktora. Operator poinformował o tym, że ,,przy odłączaniu bloku od sieci nie doszło do naruszeń warunków i granic bezpiecznej eksploatacji”. Sytuacja radiologiczna na terenie elektrowni jak i w przylegających do nich obszarach pozostała bez zmian.
  Zgodnie ze skalą INES zdarzenie sklasyfikowano na poziomie 0, czyli bez znaczenia dla bezpieczeństwa.
  Uprzejmie informuję, że zaistniała sytuacja nie wymagała umieszczania informacji w oficjalnych kanałach wymiany informacji (system USIE, webECURIE).
  Mając na uwadze powyższe, nie ma zagrożenia radiologicznego na terenie Polski."

 4. Informacja na temat II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY 2018.

 5. UWAGA OSOBA POSZUKIWANA:
  Komisariat Policji Bydgoszcz Wyżyny poszukuje Aliny Rafińskiej lat 51, która w dniu 27-11-2017 r. około godziny 7:30 wyszła z miejsca zamieszkania przy ul. Ogrody do pracy pozostawiając w domu telefon komórkowy bez karty SIM oraz opakowania leków i do chwili obecnej do niego nie powróciła. Rysopis: wzrost 168 cm, waga 56 kg, włosy proste, krótkie, koloru brązowego. Poszukiwana kuleje na lewą nogę i choruje na depresję. W chwili zaginięcia nosiła czarną, pikowaną czapkę. ZDJĘCIE.
  Osoby znające miejsce pobytu w.w. proszone są o kontakt z KP Bydgoszcz Wyżyny pod numerem telefonu 52-588-15-59 lub 997/ 112.

 6. UWAGA: ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA UL. JANA PAWŁA II.

 7. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuję, że w związku z pracami prowadzonym przez GDDKiA na Drodze Krajowej nr 80 w miejscowości Strzyżawa (w rejonie mostu fordońskiego) występują utrudnienia, wprowadzony został ruch wahadłowy. Zalecamy objazd Drogą Krajową nr 10.

 8. Ostrzeżenie publiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące smoczków kauczukowych CANPOL:
  W produkcie smoczki kauczukowe, numer katalogowy 23/103, numer serii CODE 0170614 (kod EAN 5903407231037) wyprodukowane dla Canpol Sp. z o.o. SKA stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin ze smoczków kauczukowych. Wykryty poziom migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin (0.4935 mg/kg) przekracza poziom dozwolony (0,1 mg/kg). Zgodnie z oświadczeniem producent wdrożył procedurę natychmiastowego wycofania wyrobu z rynku, jednak dotychczasowe działania weryfikacyjne organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie potwierdzają, że wszyscy odbiorcy produktu w Polsce zostali poinformowani. Zalecenia dla konsumentów: Nie należy używać produktu wskazanego w ostrzeżeniu. Produkt należy zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć. Zdjęcie produktu.

 9. Uwaga członkowie Stowarzyszenia Bydgoski Klub Morsów po uzgodnieniu z Urzędem Miasta Bydgoszczy, Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gdańsku i po uzyskaniu zezwolenia Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy będą 2 razy w tygodniu zażywać kąpieli w Brdzie przy Wyspie Młyńskiej vis-a-vis Opery Nova. Kąpiele będą odbywały się w soboty w godzinach 15:00-15:30 oraz w środy w godzinach 19:00-19:30 od 15 listopada 2017 r. do 28 marca 2018 r.

 10. Informacja o siódmej edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”, skierowanej do osób zaangażowanych społecznie, altruistów, współczesnych bohaterów, którzy uratowali ludzkie życie, udzielili pomocy ofiarom wypadku drogowego, pożaru itp.

 11. Komunikat Państwowej Agencji Atomistyki w sprawie wykrycia na terenie Europy, w tym Polski, niewielkich ilości izotopu promieniotwórczego ruten-106.

 12. Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie obecności niedozwolonej substancji – fipronil w jajach konsumpcyjnych pochodzących z polskich ferm.

 13. Komunikat Państwowej Agencji Atomistyki w sprawie doniesień medialnych mówiących o zagrożeniu związanym z blokiem belgijskiej elektrowni atomowej Tihange, znajdującej się 70 km od granicy z Niemcami.

 14. Informacja Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 sierpnia br. w sprawie możliwości włączenia się Ochotniczych Hufców Pracy w pomoc osobom poszkodowanym w wyniku sierpniowych nawałnic.

 15. Informacja w sprawie składania oświadczeń o wystąpieniu siły wyższej, nadzwyczajnych okoliczności, które spowodowały straty w gospodarstwach rolnych w dniach 11-12 sierpnia 2017 r. - pismo przewodnie, załączniki.

 16. UWAGA ZAKAZ WSTĘPU DO LASU: Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że Nadleśniczy Nadleśnictwa Żołędowo wprowadził z dniem 3 sierpnia 2017 roku do odwołania zakaz wstępu do lasu na terenie pięciu leśnictw: Kruszyn, Nowy Mostek, Osowa Góra, Tryszczyn i Zdroje. Zakaz wstępu do lasu spowodowany jest szkodami, w postaci złomów i wywrotów, powstałymi w wyniku huraganowych wiatrów w dniu 2.08.2017 r. Zarządzenie.

 17.  UWAGA ZAKAZ WSTĘPU DO LASU: Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że Nadleśniczy Nadleśnictwa Bydgoszcz wprowadził z dniem 12 sierpnia 2017 roku do odwołania zakaz wstępu do lasu na terenie następujących leśnictw: Łochowo, Nadkanale, Potulice (część Nadleśnictwa Bydgoszcz - na zachód od Kanału Noteckiego). Zakaz wstępu do lasu spowodowany jest zagrożeniem życia i bezpieczeństwa na terenach leśnych objętych zniszczeniami lub znacznymi uszkodzeniami drzewostanów spowodowanymi przez huraganowe wiatry. Zarządzenie.

 18. Strona internetowa kampanii społecznej "Stop pożarom traw".

 19. UWAGA OSOBA POSZUKIWANA:
  Komisariat Policji Bydgoszcz Fordon poszukuje Krzysztofa Świechowicza lat 40 zamieszkałego w Bydgoszczy, który 26-03-2017 r. około godziny 11:00 wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej do niego nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Poszukiwany ostatni raz widziany był w okolicach sklepu POLO-Market przy ul. Fordońskiej. Rysopis: wzrost ok. 190 cm, waga ok. 95 kg, włosy ciemne, krótkie, oczy brązowe. Ubrany był w kurtkę zimową w kolorze granatowym z kapturem, spodnie sztruksowe w kolorze szarym, półbuty czarne, sznurowane. ZDJĘCIE POSZUKIWANEGO.
  Osoby znające miejsce pobytu w.w. proszone są o kontakt z KP Bydgoszcz Fordon pod numerem telefonu 52-5255859 lub 997/ 112.

 20. Zasady ochrony przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków - HPAI (H5N8).

 21. Tablica informacyjna Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie ASF - afrykańskiego pomoru świń.

 22. Strona informacyjna Głównego Inspektoratu Weterynarii poświęcona ASF (afrykański pomór świń) w Polsce.
 23. Aktualny wykaz robót drogowych prowadzonych na terenie Miasta Bydgoszczy.
 24. Aktualny wykaz utrudnień spowodowanych remontami - przebudową dróg na terenie Miasta Bydgoszczy.
 25. Planowane wyłączenia prądu.
 26. Awarie energetyczne.