logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Strzały Łuczniczki wręczone
Po raz piętnasty w historii wręczone zostały "Strzały Łuczniczki”, nagrody dla twórców i ich dzieł związanych z naszym miastem.


Celem konkursu jest nagrodzenie i promowanie najlepszych książek, które treścią bądź osobą twórcy związane są z Bydgoszczą, a wydane w roku poprzedzającym rok przyznania nagrody. Książki do konkursu zgłaszają autorzy, wydawcy i czytelnicy w jednej z trzech kategorii: poezja, proza i eseistyka, poziom edytorski. W tej edycji konkursu zgłoszono 40 wydawnictw. W tym roku decyzję podjęło jury w następującym składzie prof. dr hab. Arkadiusz Morawiec,  dr hab. Dariusz Nowacki oraz Janusz Drzewucki.

Statuetki „Strzała Łuczniczki”, repliki oryginalnej strzały ze stojącej w parku Kochanowskiego rzeźby Łuczniczki odebrali: w kategorii „poezja” Miłosz Waligórski („Długopis”) w kategorii „Proza i eseistyka” Strzała powędrowała w ręce Dariusza Tomasza Lebiody i jego Alei Klonów, a w kategorii „poziom edytorski” Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy za "Fotografię" Ildefonsa Bańkowskiego.

Uroczyste wręczenie nagród i statuetek laureatom odbyło się 8 czerwca w Galerii Wspólnej Miejskiego Centrum Kultury.