logo miasta - trzy kolorowe spichrze

„Sprzedawcy bajek” za 300 groszy
Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza młodszych widzów na majowy spektakl „Sprzedawcy bajek” w reżyserii Jakuba Krofty. Za bilet będzie trzeba zapłacić tylko 300 groszy. Wszystko to w ramach Dnia Teatru Publicznego.


12 maja (sobota) 2018 po raz czwarty obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Pomysł ten zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

Sprzedaż biletów rusza 12 maja od godz. 10.00. Bilety na ten spektakl kosztować będą 300 groszy, czyli 3 zł.
W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy.

Czy można kupić bilety przez Internet?
Bilety w tej specjalnej cenie można nabyć jedynie osobiście w kasach Teatru Polskiego. Sprzedaż internetowa jest wyłączona na to wydarzenie.

Czy można zarezerwować bilety?
Biletów nie można wcześniej rezerwować.

Kiedy i gdzie można kupić „Bilet za 300gr”?
Sprzedaż biletów rusza 12 maja o godzinie 10.00 w kasie głównej w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (al. A. Mickiewicza 2). Biletów nie można kupić wcześniej! Najlepiej mieć przy sobie odliczone pieniądze lub płacić kartą.

Ile można kupić maksymalnie biletów?
Jedna osoba może maksymalnie kupić 5 biletów na spektakl, który bierze udział w akcji.

Dlaczego 300 groszy?
To znacząca kwota, ponieważ tegoroczne święto publicznych scen obchodzone będzie właśnie pod znakiem ekonomii. Cena tegorocznego biletu nawiązuje do wyników specjalnego badania, które - jako pilotaż - przeprowadził dla Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego profesor Rafał Kasprzak ze Szkoły Głównej Handlowej. Za pomocą policzenia efektów bezpośrednich oddziaływania ekonomicznego stale działającej instytucji artystycznej, udowodnione zostało niezbicie, że teatr publiczny się opłaca! Jedna złotówka dotacji generuje przychód w wysokości średnio 3,36 zł dla regionu, w którym teatr stale działa. To bardzo ważna wiadomość dla organizatorów i wszelkich gremiów podejmujących decyzję o finansowaniu teatrów publicznych - tłumaczy Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego.

Więcej informacji na stronie: http://www.instytut-teatralny.pl/