logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Młodzi architekci z UTP pokażą się w Galerii Miejskiej
4 września w Galerii Miejskiej bwa odbędzie się wernisaż wystawy prac dyplomowych studentów architektury wnętrz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Na ekspozycji będzie można zobaczyć interesujące pomysły na zagospodarowanie przestrzeni w Bydgoszczy.


Prace dyplomowe studentów Architektury Wnętrz UTP, które zaprezentowane zostaną na wystawie w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy to ciekawe spektrum różnych spojrzeń na przestrzeń oraz funkcje, jakie ma pełnić struktura budowlana. Młodzi adepci architektury wnętrz studiują swoje najbliższe otoczenie chcąc uczynić je bardziej przyjaznym dla lokalnych społeczności.

Na wystawie próżno szukać „szklanych domów” i pokazów twórczej wirtuozerii. W zamian będzie można obejrzeć prace, na których autorzy wzięli na warsztat konkretne miejsca, potrzeby mieszkańców. Na ekspozycji zobaczyć będzie można pomysły na zmiany sposobu użytkowania zabytków, budynków industrialnych oraz budynków gospodarstwa wiejskiego. Pojawią się również próby zmierzenia się z architekturą doby PRL-u.

Pośród prac dyplomowych nie zabrakło też studiów nad różnymi zakątkami Bydgoszczy, które mimo centralnej lokalizacji wydają się niedocenione.

Otwarcie wystawy 4 września 2017 (poniedziałek), godz. 18.00. Galeria Miejska bwa.
Wystawa czynna do 17 września 2017.